Китай через 7 років перестане бути найбільш густонаселеною країною світу

Китай через 7 років перестане бути найбільш густонаселеною країною світу

Незабаром Індія випередить Китай і посяде перше місце в світі за чисельністю населення

Китай через 7 років перестане бути найбільш густонаселеною країною світу
фото Shutterstock

Населення планети зросте в найближчі 30 років на 2 млрд людей і до 2050 року досягне 9,7 млрд, а до 2100 року – майже 11 млрд. Про це йдеться в новій доповіді ООН, присвяченій глобальним демографічним змінам та перспективам, передає Центр новин ООН.

50% приросту населення в наступні три десятиліття відбудуться за рахунок 9-ти країн – Індії, Нігерії, Пакистану, ДР Конго, Ефіопії, Танзанії, Індонезії, Єгипту і США.

У 2027 році, прогнозують аналітики, Індія випередить Китай і посяде перше місце в світі за чисельністю населення. Кількість жителів тропічної Африки до 2050 року подвоїться.

Через 20 років чисельність населення в країнах з високим рівнем доходу досягне свого піку. При цьому в ряді країн вже починається зворотний процес.

Скорочення спостерігається в більшій частині Європи. Очікується, що до 2100 року її населення зменшиться на 120 млн осіб: з нинішніх майже 750 млн чоловік до 630 млн. В одній тільки Італії, за прогнозами, скорочення складе 20 млн чоловік, в Німеччині – 9 млн, а населення Албанії, Молдови і Сербії зменшиться вдвічі.

Однак є й винятки. Зокрема очікується, що населення Великобританії зросте на 10 млн чоловік. Виросте також населення Норвегії, Швеції, Швейцарії та Ірландії.

А от населення Китаю до 2100 року скоротиться на 375 млн осіб.

У топ-10 найбільш густонаселених країн, за версією ООН, в 2020 році увійдуть Китай, Індія, США, Індонезія, Пакистан, Бразилія, Нігерія, Бангладеш, Росія і Мексика. Однак до 2100 року ці країни здадуть позиції. На перше місце вийде Індія, за нею йдуть Китай, Нігерія, США, Пакистан, Демократична Республіка Конго, Індонезія, Ефіопія, Танзанія і Єгипет.

У доповіді також відзначається зростання числа країн, в яких спостерігається скорочення населення. Це пов'язано, в першу чергу, з падінням рівня народжуваності. До 2050 року в 55 країнах чисельність населення скоротиться як мінімум на 1%. Серед них – Росія, Україна, Білорусь, Вірменія, Латвія і Литва.

Нагадаємо, у світі шириться рух добровільної відмови від народження дітей, щоб врятувати планету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло