Китай через 7 років перестане бути найбільш густонаселеною країною світу
Незабаром Індія випередить Китай і посяде перше місце в світі за чисельністю населення

Населення планети зросте в найближчі 30 років на 2 млрд людей і до 2050 року досягне 9,7 млрд, а до 2100 року – майже 11 млрд. Про це йдеться в новій доповіді ООН, присвяченій глобальним демографічним змінам та перспективам, передає Центр новин ООН.
50% приросту населення в наступні три десятиліття відбудуться за рахунок 9-ти країн – Індії, Нігерії, Пакистану, ДР Конго, Ефіопії, Танзанії, Індонезії, Єгипту і США.
У 2027 році, прогнозують аналітики, Індія випередить Китай і посяде перше місце в світі за чисельністю населення. Кількість жителів тропічної Африки до 2050 року подвоїться.
Через 20 років чисельність населення в країнах з високим рівнем доходу досягне свого піку. При цьому в ряді країн вже починається зворотний процес.
Скорочення спостерігається в більшій частині Європи. Очікується, що до 2100 року її населення зменшиться на 120 млн осіб: з нинішніх майже 750 млн чоловік до 630 млн. В одній тільки Італії, за прогнозами, скорочення складе 20 млн чоловік, в Німеччині – 9 млн, а населення Албанії, Молдови і Сербії зменшиться вдвічі.
Однак є й винятки. Зокрема очікується, що населення Великобританії зросте на 10 млн чоловік. Виросте також населення Норвегії, Швеції, Швейцарії та Ірландії.
А от населення Китаю до 2100 року скоротиться на 375 млн осіб.
У топ-10 найбільш густонаселених країн, за версією ООН, в 2020 році увійдуть Китай, Індія, США, Індонезія, Пакистан, Бразилія, Нігерія, Бангладеш, Росія і Мексика. Однак до 2100 року ці країни здадуть позиції. На перше місце вийде Індія, за нею йдуть Китай, Нігерія, США, Пакистан, Демократична Республіка Конго, Індонезія, Ефіопія, Танзанія і Єгипет.
У доповіді також відзначається зростання числа країн, в яких спостерігається скорочення населення. Це пов'язано, в першу чергу, з падінням рівня народжуваності. До 2050 року в 55 країнах чисельність населення скоротиться як мінімум на 1%. Серед них – Росія, Україна, Білорусь, Вірменія, Латвія і Литва.
Нагадаємо, у світі шириться рух добровільної відмови від народження дітей, щоб врятувати планету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].