Нацбанк скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом

Нацбанк скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом

Норма, що зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанку, перестане діяти з 20 червня 2019 року

Нацбанк скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом
Фото Shutterstock

Національний банк України (НБУ) скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Норма, що зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанку, перестане діяти з 20 червня 2019 року, а надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу.

Регулятор наголошує, що таке валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності.

«За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти», – йдеться в повідомленні.

Регулятор продовжує лібералізацію відповідно до дорожньої карти, яка передбачає поступове зняття усіх валютних обмежень у відповідності до покращення макроекономічних умов в Україні.

Раніше повідомлялось, що з початку червня НБУ купив на валютному ринку $238 млн, однак жодного разу в червні не продавав валюту.

Нагадаймо: сьогодні, 18 червня, станом на 16:00 котирування долара до гривні на міжбанку становило 26,42/26,46 грн за долар.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті