Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Після російських санкцій Євросоюз легко знайшов альтернативні ринки – Могеріні

Після російських санкцій Євросоюз легко знайшов альтернативні ринки – Могеріні

Вплив обмежувальних заходів на Росію для економіки ЄС залишається контрольованим

Після російських санкцій Євросоюз легко знайшов альтернативні ринки – Могеріні
фото DR

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що агропромисловий ринок ЄС показав стійкість до російських санкцій, введених у відповідь на європейські санкції. За її словами, економіка РФ зазнала великих втрат, але не тільки через обмеження.

«Обмежувальні заходи ЄС були введені у відповідь на незаконну анексію Росією Криму і Севастополя і дії Росії щодо дестабілізації ситуації на сході України. Ці заходи дають чіткий сигнал про підтримку ЄС суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні Могеріні на сайті Європарламенту.

«Важко дати кількісну оцінку впливу санкцій ЄС на російську економіку, оскільки вони збіглися з появою ширших економічних перешкод, таких як коливання цін на нафту і зниження курсу рубля. Це призвело до значного уповільнення російської економіки в 2014 році і повільного відновлення з того часу», – зазначила Могеріні.

Вона наголосила, що Єврокомісія регулярно оцінює економічний вплив заходів ЄС і санкцій у відповідь, введених Росією в агропродовольчому секторі. Вплив обмежувальних заходів на Росію для економіки ЄС залишається цілком контрольованим, зазначила глава дипломатії ЄС.

«Незважаючи на труднощі, викликані забороною Росії, агропродовольчий сектор ЄС продемонстрував дивовижну стійкість, і більшість секторів змогли знайти альтернативні ринки. З 2013 року, тобто до введення російської заборони, загальний експорт сільськогосподарської продукції ЄС до третіх країн виріс на 14,6%, досягнувши значного рівня в 137,4 млрд євро в 2018 році», – заявила Могеріні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті