Зібрати підписи для позачергового засідання Ради неможливо – депутати вже на виборах

Зібрати підписи для позачергового засідання Ради неможливо – депутати вже на виборах

Прискорити роботу парламенту можна завдяки сигнальному голосуванню щодо виборчого кодексу

Зібрати підписи для позачергового засідання Ради неможливо – депутати вже на виборах
Фото: УНІАН

Зібрати 150 підписів народних депутатів для проведення позачергового засідання Верховної Ради і розглянути законопроекти та кадрові питання, що  пропонує президент, неможливо через тривалий розгляд виборчого кодексу та відсутність депутатів ВР, адже вони вже займаються передвиборчою агітацією і не ходять до парламенту. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомив заступник голови фракції  «Бтьківщина» Сергій Соболєв.

«Тут 50 підписів не збереш, пустий зал, нікого вже нічого не цікавить, всі на виборах і емітують роботу. А ще крім того, щоб розглядати ті питання, які людей привели в залу, другий тиждень розглядається виборчий кодекс і тут людей не буде взагалі», – сказав Соболєв.

У відповідь на питання, навіщо тоді президент вносить до парламенту законопроекти і постанови про призначення нових чиновників, які не можуть бути розглянуті, Соболєв зазначив, що  можливість визначити, чи наявні 226 голосів в парламенті для ухвалення виборчого кодексу, на сьогодні є. Він вважає, що для цього треба провести сигнальне голосування щодо підтримки виборчого кодексу, а після того переходити до розгляду інших законопроектів та постанов.

«Проголосували і пішли далі. А ми зараз будемо 6-7 тижнів, а це майже два з половиною місяці, розглядати виборчий кодекс, голосів на нього не буде і фактично двомісячна робота пропаде дарма. Тому ми пропонуємо: зберіть голів фракцій, визначте поправки, які найбільш принципові і важливі для фракцій, і внесіть законопроект, підготовлений профільним комітетом. Додайте ті правки, які підтримує  більшість фракцій і голосуйте в цілому. Але не хочуть це робити, бо треба, щоб парламент не працював. Його робота фактично заблокована», – зазначив депутат.

Він вважає, що якби таким чином було вирішене питання із  ухваленням виборчого кодексу, «в четвер можна було б починати розглядати кадрові питання, але (депутати – Mind) не хочуть цього робити».

«У нас є стільки важливих питань, які треба розглянути до виборів! Залишилось 32 дні, а ми зараз займаємось чим завгодно!», – обурився Соболєв.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський вніс на розгялд парламенту низку кадрових постанов, а також законопроекти енергетичного сектору. За словами представника президента в парламенті Руслана Стефанчука, ВР мала б розглянути ці питання якомога швидше.

Також нагадаємо, що голова ВР Андрій Парубій запропонував депутатам, які наполягають на розгляді цих ініціатив глави держави, а також інших невідкладних законопроектів, зібрати 150 підписів для проведення позачергового засідання Ради. Також, за словами Парубія, скликати позачергове пленарне засідання парламенту може президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті