Проект змін до Конституції не передбачає прихованої федералізації України
Натомість передбачається закріплення децентралізації та контроль за діяльністю місцевої влади

Зміни до Конституції, що пропонує уряд і стосуються децентралізації, жодним чином не передбачають навіть найменших форм федералізації країни. Про це під час сьогоднішнього засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.
«Ми передали кошти на місця, далі нам треба визначити, що на рівні районів і на рівні областей можуть бути створені виконкоми, треба тільки визначити коли вони можуть бути створені, і друге питання – це контроль. Питання контролю теж має бути врегульоване одночасно в Конституції. В моїй уяві не має жодних думок, що хтось запропонує хоч маломальські форми федералізації. Це неможливо, неприпустимо і те, проти чого я виступав, виступаю і буду виступати», – сказав Гройсман.
При тому прем’єр пригадав, що коли прийшов працювати в уряд на посаду віце-прем’єр-міністра і займався питаннями децентралізації, пропонував нову модель управління «нам почали нав’язувати з Росії федералізацію. І я пам’ятаю круглі столи, коли ми їздили по всій Україні, на схід країни, і ми говорили про те, що пропонуємо абсолютно нову модель фінансування і функціонування».
В свою чергу віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко зазначив, що зміни до Конституції мають нести ті пропозиції, які не дадуть жодної можливості прихованій федералізації, як новому політичному проекту.
«Ми чули також, що навіть команда новообраного президента бачить можливим внесення нової Конституції. Значить це буде широке суспільне обговорення і є дві загрози, які зараз знову встають на повний зріст перед Україною – це створення механізмів прихованої децентралізації, … а також використання механізму референдуму по тих питаннях, по яких уже є консенсус, або використання референдуму по тих питаннях, які на референдумі в принципі розв’язати не можливо, як основного політичного інструменту», – зазначив віце-прем’єр-міністр.
«Я думаю, що якщо місцеве самоврядування підтримає статус України, устрій наш, як унітарної децентралізованої держави, і чітко про це висловиться, і ми отримаємо тексти, які ними пропонуються, тоді уряд може підтримати таку позицію і ці зміни до Конституції можуть лягти в основу головної дискусії на цю тему», – зазначив Кириленко.
Нагадаємо, що обговорення проекту змін до Конституції, які напрацював уряд, були анонсовані прем'єр-міністром під час його візиту до Одеси 18 червня. Він пояснив, що ці пропозиції стосуватимуться унеможливлення централізації плади, а також скорочення обласних і районних адміністрацій на 50%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].