Уряд пропонує закріпити в Конституції унеможливлення централізації влади

Уряд пропонує закріпити в Конституції унеможливлення централізації влади

А обласні та районні держадміністрації мають бути скорочені на 50%

Уряд пропонує закріпити в Конституції унеможливлення централізації влади
прем’єр-міністр Володимир Гройсман
Фото: УНІАН

Найближчим часом розпочнеться обговорення проекту змін до Конституції, який передбачає унеможливлення централізації влади в Україні. Про це під час візиту до Одеси заявив журналістам прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає  Mind.

«Ми з завтрашнього дня починаємо обговорення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування. Ми напрацювали це рішення для того, щоб захистити кожну громаду  і не дати можливості повернути стару систему через районні адміністрації, через централізацію бюджету. Я вважаю, що сьогодні децентралізація може бути під загрозою і тому ми маємо можливість зняти загрози, в тому числі захиститись Конституцією», – сказав Гройсман.

Гройсман пояснив, що оскільки багато районних центрів і міст районного значення, які  фактично ще не об’єдналися, а цей процес може тривати ще один рік, до осені 2020 року, але в них вже сьогодні немає тих можливостей, які є в об’єднаних територіальних громадах.

«Тобто на рівні району гроші залишаються, а я хочу їх опустити з рівня району на рівень районних центрів», – сказав прем’єр і додав: Ми прийняли рішення по те, що внесемо пропозиції в парламент, щоб з 1 січня 2020 року вони  отримали ті ж самі права, як об’єднані територіальні громади. У них буде зростання бюджетів у 5-10 разів в 2020 році. Це дасть можливість райцентрам значно покращити загальний стан громад – садочки, школи, ремонти, реконструкції, транспорт водогони, абсолютно все. І з 2021 року вони вже мають бути об’єднані в громаду. Тобто фактично з 1 січня 2020 року це питання вже має бути вирішене».

За словами прем’єра,  також планується виділення з бюджету 3 млрд грн на потреби районних центрів, і міст районного значення, що дозволить почати вирішувати низку проблем, які накопичувались десятиріччями .

«Ще одне рішення це скорочення з 1 січня 2020 року  обласних державних адміністрацій і районних державних адміністрацій на 50%. Ви чули, що багато РДА, районних рад  блокують місцеве самоврядування і це неможливо допустити. Нам треба справжнє лідерство і це лідерство є як раз в громадах», – зазначив прем’єр.

Він уточнив  що таке скорочення обласних і районних адміністрацій дозволить підвищити їх ефективність і буде досягнуто за рахунок звільнення тих, хто «просто займає місце, не роблячи ніякої роботи, оскільки об’єднання посад відбулося».

«Це оптимізація і приведення до реалістичності чиновників в Україні. Ми розпочинаємо з ОДА і РДА», – сказав Гройсман.

Раніше, як повідомляв Mind, Гройсман заявляв про необхідність створення  фонд для фінансування соціальних програм, гроші до якого мають надходити  від приватизації, детінізації, демонополізації та деолігархізації економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію