Китай продовжує купувати іранський зріджений газ попри санкції США
Лише за травень-червень в КНР з Ірану було направлено принаймні 5 супертанкерів із газом

Компанії з Китаю продовжують купувати зріджений нафтовий газ (LPG) в Ірану, незважаючи на заборону імпорту іранських нафтопродуктів, введену США. Про це повідомляє South China Morning Post.
Дані про відстеження суден свідчать про те, що деякі китайські компанії продовжують співпрацювати з країною Перської затоки – в травні та червні в КНР було направлено принаймні 5 супертанкерів із зрідженим нафтовим газом з Ірану. За попередніми оцінками, вартість вантажу становить $80 млн.
Раніше Китай отримував п'яту частину необхідного країні зрідженого газу, який використовується для приготування їжі, у запальничках та для виготовлення пластмаси, у США. Утім після того, як між двома найбільшими економіками світу розгорілась торгова війна, ситуація змінилась – КНР звернулась до Ірану, на долю якого приходилось близько третини імпорту в квітні, до того як Дональд Трамп у травні заблокував весь експорт з країни.
Аналітик Kpler Ілля Ніколаєв повідомляє, що китайські компанії використовують різноманітні засоби, щоб приховати свої дії. Для прикладу, вони відключають транспондери у суден, навмисно вказують неправдиві напрямки руху або вказують в якості портів завантаження порти в Катарі, Саудівській Аравії або ОАЕ.
Видання наголошує, що нинішнє положення китайських покупців підкреслює, як агресивна торгівля та зовнішня політика Білого дому порушує світові товарні потоки. Щоб уникнути порушень санкцій США, імпортерам в найбільшій економіці Азії доводилось би звертатись до більш дорогих поставок з інших країн на Близькому Сході або в Африці.
Наприкінці квітня Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.
За повідомленнями ЗМІ, у квітні, як раз перед припиненням дії винятків, Китай імпортував з Ірану рекордну кількість нафти.
Наприкінці травня Китай заявив, що відмовляється від іранської нафти.
Як повідомлялось, Білий дім заявив, що США введуть санкції проти будь-якої країни, яка продовжить купувати нафту в Ірані після того, як 2 травня закінчиться термін дії тимчасового дозволу на придбання іранської нафти. Під підозру у американської сторони потрапили Китай та Індія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].