Китай продовжує купувати іранський зріджений газ попри санкції США

Китай продовжує купувати іранський зріджений газ попри санкції США

Лише за травень-червень в КНР з Ірану було направлено принаймні 5 супертанкерів із газом

Китай продовжує купувати іранський зріджений газ попри санкції США
фото www.flickr.com/photos/9420071@N03

Компанії з Китаю продовжують купувати зріджений нафтовий газ (LPG) в Ірану, незважаючи на заборону імпорту іранських нафтопродуктів, введену США. Про це повідомляє South China Morning Post.

Дані про відстеження суден свідчать про те, що деякі китайські компанії продовжують співпрацювати з країною Перської затоки –  в травні та червні в КНР було направлено принаймні 5 супертанкерів із зрідженим нафтовим газом з Ірану. За попередніми оцінками, вартість вантажу становить $80 млн.

Раніше Китай отримував п'яту частину необхідного країні зрідженого газу, який використовується для приготування їжі, у запальничках та для виготовлення пластмаси, у США. Утім після того, як між двома найбільшими економіками світу розгорілась торгова війна, ситуація змінилась – КНР звернулась до Ірану, на долю якого приходилось близько третини імпорту в квітні, до того як Дональд Трамп у травні заблокував весь експорт з країни.

Аналітик Kpler  Ілля Ніколаєв повідомляє, що китайські компанії використовують різноманітні засоби, щоб приховати свої дії. Для прикладу, вони відключають транспондери у суден, навмисно вказують неправдиві напрямки руху або вказують в якості портів завантаження порти в Катарі, Саудівській Аравії або ОАЕ.

Видання наголошує, що нинішнє положення китайських покупців підкреслює, як агресивна торгівля та зовнішня політика Білого дому порушує світові товарні потоки. Щоб уникнути порушень санкцій США, імпортерам в найбільшій економіці Азії доводилось би звертатись до більш дорогих поставок з інших країн на Близькому Сході або в Африці.

Наприкінці квітня  Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

За повідомленнями ЗМІ, у квітні, як раз перед припиненням дії винятків, Китай імпортував з Ірану рекордну кількість нафти.

Наприкінці травня Китай заявив, що відмовляється від іранської нафти.

Як повідомлялось, Білий дім заявив, що США введуть санкції проти будь-якої країни, яка продовжить купувати нафту в Ірані після того, як 2 травня закінчиться термін дії тимчасового дозволу на придбання іранської нафти. Під підозру у американської сторони потрапили Китай та Індія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті