Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Європейський центральний банк може запустити ще одну велику програму скупівлі облігацій

Європейський центральний банк може запустити ще одну велику програму скупівлі облігацій

Це відбудеться якщо інфляція в регіоні не досягне запланованої мети

Європейський центральний банк може запустити ще одну велику програму скупівлі облігацій
фото www.flickr.com/photos/103687552@N02

Віце-президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Луїс де Гіднос заявив, що можлива ще одна велика програма покупки облігацій, якщо інфляція в регіоні не досягне запланованої мети. Про це повідомляє CNBC.

«У нас є широкий спектр доступних інструментів. У нас прогнозні рекомендації, у нас є TLTRO (цільові довгострокові операції рефінансування), у нас є реінвестування платежів від погашення цінних паперів на нашому балансі, так що, ви знаєте, є достатній діапазон інструментів, які ми могли б використовувати, і QE (кількісне пом'якшення) є одним з них», – сказав де Гіндос.

ЄЦБ прогнозує «триваючу слабкість» в короткостроковій перспективі, зокрема через геополітичні чинники і торгові конфлікти, які вплинули на експорт і виробничий сектор – два важливих двигуна економічного зростання в єврозоні.

ЄЦБ був ключовим гравцем в основному після кризи суверенного боргу в 2011 році. З тих пір банк оголосив про серію заходів з підвищення інфляції і забезпечення стабільності цін – своєї основної мети. До них відносяться зниження ставок, покупка корпоративних і державних облігацій, а також більш дешеві кредити банкам. У другій половині 2018 року ЄЦБ вирішив зняти частину цього стимулу на тлі відновлення в регіоні. Проте, нещодавній згладжений підхід ЦБ передбачає, що може бути занадто рано прибирати всю підтримку економіки і, що більш важливо, що, ймовірно, буде потрібно подальше втручання.

Де Гіндос сказав CNBC, що банк може вибрати «комбінацію дій» для відновлення інфляції.

«Це може бути комбінація дій, які можуть послати сигнал про готовність ради керівників ЄЦБ реагувати, – сказав де Гіндос. – Для нас ключовим фактором є цінова стабільність, це наш мандат, і якщо ми побачимо, що інфляційні очікування починають слабшати , ми будемо діяти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті