Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Американський сенатор пропонує визнати РФ спонсором тероризму

Американський сенатор пропонує визнати РФ спонсором тероризму

На переконання Корі Гаднера, Росія користується «терором для здійснення своїх політичних цілей»

Американський сенатор пропонує визнати РФ спонсором тероризму
фото pixabay.com

Сенатор-республіканець від Колорадо і член Гельсінської комісії США Корі Гарднер має намір домагатися ухвалення закону, за яким Держдепартамент США повинен буде встановити, чи підпадає Росія під визначення «держави – спонсора тероризму». Про це сенатор заявив напередодні в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки».

Гарднер, який вніс минулого року відповідний законопроект, повторно представив його Конгресу США вже у новому складі у квітні цього року. Законопроект був також підтриманий сенатором від Нью-Джерсі, демократом Бобом Менендесом.

Сам сенатор вважає, що Росія відповідає цьому визначенню.

«Подивіться на те, що Росія зробила останніми роками – вона надала допомогу режиму Асада в Сирії, який вбиває невинних людей, і сама стала причетна до цих вбивств, займалася отруєннями в Європі, фактично здійснивши хімічну атаку. Це режим, який користується терором для здійснення своїх політичних цілей», – сказав сенатор в інтерв'ю «Голосу Америки».

«Я думаю, що визначення Росії як держави – спонсора тероризму, надішле сигнал по всьому світу, що це режим, який спирається на беззаконня, що він не зупиняється перед порушенням основних норм міжнародного права, і що Сполучені Штати цього не потерплять», – пояснив він.

Рішення Держдепартаменту США про визнання країни спонсором тероризму тягне за собою низку жорстких політичних та економічних санкцій, які включають контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборону на економічну допомогу, накладення фінансових та інших обмежень.

Зараз у списку країн – спонсорів тероризму чотири держави: Іран, Сирія, Судан і Північна Корея.

«Я сподіваюся, що ми проведемо слухання щодо цього закону. Я очікую, що він зустріне опір, але як і раніше впевнений, що це важлива справа, яку ми маємо зробити», – завершив американський політик.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті