Парубій: рішення про призначення Портнова та перейменування проспекту в Харкові треба скасувати

Парубій: рішення про призначення Портнова та перейменування проспекту в Харкові треба скасувати

Усі державницькі українські активісти мають не допустити реваншу проросійських сил

Парубій: рішення про призначення Портнова та перейменування проспекту в Харкові треба скасувати
Фото: УНІАН

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що суд має скасувати рішення Харківської міської ради про перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект імені маршала Жукова у Харкові, а керівництво університету імені Тараса Шевченка має звільнити Андрія Портнова з посади професора цього університету. Про це голова ВР заявив на початку пленарного засідання парламенту, передає кореспондент Mind.

«Нас позбавляють права на повернення української історії, коли у Харкові проспект імені українського героя  і дисидента  Павла Григоренка називають  ім’ям українофоба Жукова. Це пряме порушення закону про декомунізацію, здійснене провокаційно  і демонстративно. Суд має скасувати незаконне рішення, відновити законність  і покарати ініціаторів», – зазначив Парубій.

Також він зазначив, що українців фактично позбавляють гідності, «коли призначають  професором національного університету імені Шевченка придворного юриста (колишнього президента Віктора Януковича. – Mind). Студенти вже почали протест і керівництво вузу повинно скасувати це ганебне призначення».

Тривогу у Парубія викликав і той факт, що останнім часом лунають заяви про відміну закону про мову та про необхідність перегляду обов’язкових часток українського мовлення на радіо і на телебаченні.

Також голова ВР зазначив, що ці тривожні події останніх днів викликають занепокоєння, адже «у той час коли від нас йдуть найкращі захисники України, такі як наш побратим – народний депутат Дмитро Тимчук, всередині країни вже відбуваються спроби реваншу», – зазначив він.

«Через Раду, громадську активність, через суди – усіма засобами ми цього не допустимо… Ми маємо змобілізувати всі державницькі сили, щоб зупинити реванш, і тепер ми вже не дамо повторитись старій історії, не віддамо державу, Україна буде вільною, сильною і єдиною», – сказав Парубій.

Вчора, як повідомляв Mind, у власній квартирі було знайдено тіло народного депутата України, керівника групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука із ознаками кульового поранення в голову.

Перед тим, вчора, депутати Харківської міської ради більшістю голосів ухвалили рішення про повернення проспекту імені Петра Григоренка старої назви, яка була дана вулиці за радянських часів – проспект маршала Жукова.

Обурення рішенням Харківської міськради висловили і члени уряду, які звернулися до правоохоронців з вимогою розібратися в ситуації, адже вважають, що це є прямим порушенням закону про декомунізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті