Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Правоохоронці мають відреагувати на порушення закону про декомунізацію депутатами Харківської міськради

Правоохоронці мають відреагувати на порушення закону про декомунізацію депутатами Харківської міськради

Уряд проситиме Раду ухвалити законопроект, що унеможливить повторення подібних випадків

Правоохоронці мають відреагувати на порушення закону про декомунізацію депутатами Харківської міськради
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів звернеться до правоохоронних органів з вимогою відреагувати на порушення закону про декомунізацію, яке було допущене  Харківською міською радою, яка повернула проспекту Петра Григоренка у місті Харкові назву проспект маршала Жукова. Відповідне доручення міністерству юстиції дав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.

«Ми можемо звернутися до місцевої влади як органу виконавчої влади щодо недопущення порушення закону. Так само ми маємо право звернутися до правоохоронних органів щоб вони провели перевірку це питання Генеральної прокуратури», – зазначив міністр юстиції Павло Петренко під час обговорення на засіданні уряду рішення Харківської міської ради.

«Я прошу підготувати таке рішення від уряду в тому числі з юридичним аспектом», – сказав Гройсман.

У свою чергу віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко зазначив, що ця ситуація є свого роду «пробним каменем» і якщо це рішення пройде і ніхто не відреагує, в тому  числи Кабінет міністрів, як центральний орган виконавчої влади, лавиноподібно ці спроби почнуться по всій країні, а це  ж не просто політична оцінка політичних постатей, це прямі норми закону про декомунізацію.

В той же час міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко зазначив, що вже наступного урядового засідання внесе для затвердження і спрямування в парламент проект закону про державний нагляд за органами місцевого самоврядування щодо  виконання законності захисту прав громадян.

За словами Зубка, сьогодні уряд не може приймати рішення по кожному такому перейменуванню вулиці, або району, або невиконанню закону про декомунізацію.

«На сьогоднішній день скасована, згідно реформи прокуратури, (норма – Mind) про загальний нагляд. Наша пропозиція була передати цю функцію по дотриманню законності на місця, покласти, на певний період, до з’явлення префектів, які ми очікуємо після зміни Конституції, на обласні адміністрації», – сказав Зубко.

Як відомо, сьогоді Харківською міською радою було ухвалене рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені Маршала Жукова. Це рішення викликало обурення хірків'ян, які провели протесні акції біля примішення міської ради.

Нагадаємо також, що на сьогоднішньому засіданні КМ під час обговорення проекту змін до Конституції, які пропонує внести уряд в частині децентралізації та скорочення обласних і районних адміністрацій на 50%, прем'єр запевнив присутніх, що цей проект змін Основного закону жодним чином не передбачає федералізації України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті