Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
«Ми втратили $50 млрд, Європа – $240 млрд»: Путін стверджує, що санкції пішли Росії на користь

«Ми втратили $50 млрд, Європа – $240 млрд»: Путін стверджує, що санкції пішли Росії на користь

Російський президент не збирається миритися з Заходом

«Ми втратили $50 млрд, Європа – $240 млрд»: Путін стверджує, що санкції пішли Росії на користь
http://kremlin.ru

Під час прямої лінії 20 червня президент РФ Владімір Путін заявив, що західні санкції змусили економіку РФ розвиватися, і що Європа втратила через санкції значно більше, ніж Росія.

«У результаті всіх цих обмежень Росія за ці роки, починаючи з 2014 року, недоотримала близько $50 млрд, Євросоюз втратив $240 млрд, США – $17 млрд, Японія – $27 млрд. Це все ж позначається на робочих місцях в цих країнах, в тому числі і в країнах Євросоюзу: вони втрачають наш ринок», – заявив Путін (цитата відповідно до стенограми на kremlin.ru).

«У нас програми так званого імпортозаміщення – на 667 мільярдів рублів. Це змусило нас розвивати навіть ті напрямки, де раніше у нас не було компетенції», – сказав Путін. Зокрема, він розповів, що Росія стала випускати власні морські двигуни, а також розвинула транспортне машинобудування, енергетичне машинобудування, сільське господарство.

За його словами, за минулий рік Росія експортувала с/г продукції на $27,5 млрд.

«Сьогодні це факт, і, більше того, ми прагнемо до того, щоб до 2024 року цей сільгоспекспорт у нас склав уже $45 млрд, і думаю, що це досяжна цифра», – сказав російський президент.

Крім того, Путін заявив, що не збирається «миритися» з Заходом, оскільки, на його думку – санкції вводяться не через політичні протистояння, а з метою стримати розвиток іншої країни.

«Дивіться, адже Китай не має відношення до Криму і до Донбасу, правильно? Нас звинувачують, що ми Донбас окупуємо, – що повна маячня, брехня. Але Китай не має до цього відношення, а тарифи на його товари (це, вважай, ті ж санкції) збільшуються і збільшуються.

Тепер, атака на Huawei: звідки вона взялася і в чому сенс? Сенс тільки в одному – в стримуванні розвитку Китаю, який став глобальним конкурентом іншої держави – Сполучених Штатів. Те ж саме відбувається в відношенні Росії і буде відбуватися далі. Тому, якщо ми хочемо зайняти гідне нас місце під сонцем, ми повинні просто ставати сильнішими», – сказав Путін.

Нагадаємо, Євросоюз сьогодні буде вирішувати питання про продовження санкцій відносно Росії ще на півроку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті