Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
У Зеленського пояснили, чому він скасував 161 указ попередніх президентів

У Зеленського пояснили, чому він скасував 161 указ попередніх президентів

Президент скасував «низку вимог, які заважали бізнесу працювати», пояснила його прес-секретар

У Зеленського пояснили, чому він скасував 161 указ попередніх президентів
Володимир Зеленський
фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський скасував 161 указ попередніх президентів задля дерегуляції і створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Про це у Facebook написала його прес-секретар Юлія Мендель.

«Дерегуляція і створення сприятливих умов для ведення бізнесу є одним з пріоритетів команди президента. Сьогодні він скасував низку вимог, які заважали бізнесу працювати. Це 161 указ», зазначила вона.

Зокрема, «відсьогодні скасовано штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми за порушення касової дисципліни».

Крім того скасовано  мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів – тепер нотаріусам можна буде платити менше 1% від вартості нерухомості.

«Ринок нотаріальних послуг є дуже конкурентним, а наявність такого «бонусу» його викривляла та призводила до виникнення «сірого» ринку, коли якась частина платежу повертається клієнтові «під столом». Вартість оформлення операцій з нерухомістю тепер знизиться!», – написала Мендель.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна,  ранні скасовані укази (1991-2001 роки.) носять майже виключно економічний характер, пізні (переважно 2011-2013 роки) – адміністративні, стосуються положень про різні відомства.

Скасовуються також окремі положення і пункти ще 31 указу, в тому числі скасовуються окремі абзаци і пункти указів про зміни в інші укази.

Переважна більшість скасованих указів видано в роки президентства Кучми і Януковича. Скасовуються лише вісім указів, виданих Кравчуком в 1991-1994 році і один – Ющенко в 2005 році. Під скасування не підпадає ні один з указів, виданих п'ятим президентом України Петром Порошенко – лише одна зі статей його указу про становище у Генштабі ЗСУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті