Виступ депутата Госдуми в парламенті Грузії став причиною масової акції з десятками постраждалих

Виступ депутата Госдуми в парламенті Грузії став причиною масової акції з десятками постраждалих

Російський депутат з крісла спікера парламенту і почав виступати російською мовою

Виступ депутата Госдуми в парламенті Грузії став причиною масової акції з десятками постраждалих
фото twitter.com/mari_nikuradze

У Тбілісі увечері 20 червня пройшла багатотисячна акція протесту. На площі перед парламентом зібралися до 10 тисяч чоловік. Вони виступили проти «російської окупації» Грузії і зажадали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, а також глав МВС і служби держбезпеки. Про це повідомляє Meduza.

 Через годину після початку акції, коли їх вимоги про відставки не були виконані, протестувальники стали прориватися до будівлі парламенту.

Акцію спровокував виступ депутата Госдуми РФ Сергія Гаврілова в парламенті Грузії. 20 червня, там проходило засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я. Гаврілов є президентом цієї організації. Після початку засідання він сів у крісло спікера парламенту і звернувся до присутніх російською мовою. Це викликало протести опозиції – депутатів з Єдиного національного руху і «Європейської Грузії». Засідання асамблеї було зірвано, Гаврілов під охороною покинув парламент. Незабаром вся російська делегація покинула Грузію.

Гаврілов виступав за незалежність Абхазії і Південної Осетії. За відомостями грузинської опозиції, які сам депутат спростовує, він воював за Абхазію під час грузино-абхазької війни 1992-1993 років. Голова правлячої партії «Грузинська мрія» мільярдер Бідзіна Іванішвілі, прем'єр-міністр Мамука Бахтадзе і спікер парламенту Іраклій Кобахідзе принесли вибачення за те, що «представник країни-окупанта нехай на короткий час, але зайняв крісло голови парламенту Грузії».

Для розгону протестуючих поліція застосувала сльозогінний газ, гумові кулі і водомети. Учасники акції, в свою чергу, закидали поліцейських пляшками і забирали у них щити. У зіткненнях постраждали десятки людей. Міністерство охорони здоров'я Грузії повідомило про 69 постраждалих. При цьому воно стверджує, що більше половини з них – поліцейські.

На підтримку протестуючих виступив Михеїл Саакашвілі. Він закликав поліцію не підкорятися наказам влади і «перейти на бік народу». Президент Грузії Саломе Зурабішвілі, зараз перебуває з візитом в Мінську, назвала заяви Саакашвілі неприйнятними.

 «Повністю неприйнятно, щоб з-за кордону громадянин іншої країни закликав поліцію до непокори», – заявила вона.

Влада Грузії закликали протестувальників до переговорів. Глава МВС Георгій Гахар допустив, що у учасників акції «є певні підстави для справедливого протесту», але в той же час підкреслив, що винні у нападах на поліцейських будуть покарані. Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе, назвавши протест справедливим, звинуватив опозицію в тому, що вона «вивела Грузію з тих правових рамок, які були створені раз і назавжди в цій країні».

МЗС Росії засудив дії «радикальних політичних сил Грузії». Заступник міністра закордонних справ Григорій Карасін заявив, що в Москві обурені зривом роботи Міжпарламентської асамблеї православ'я.

 «Висловлюємо обурення діями представників радикальних політичних сил Грузії, які використовували важливий міжнародний форум, який об'єднує православні держави світу, для вихлюпування своїх антиросійських настроїв», – сказав представник МЗС. США закликали сторони конфлікту «зберігати спокій, проявляти стриманість і постійно діяти в рамках конституції».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло