Лідери ЄС продовжили санкції проти Росії ще на півроку
Крім того, в ЄС застерегли РФ від видачі паспортів в Донбасі та закликали звільнити українських моряків

Лідери Європейського Союзу погодили продовження секторальних санкцій проти Російської Федерації на півроку – до січня 2020 року. Про це повідомляє DW.
Останнім часом в Євросоюзі не так багато уваги приділяють конфлікту між Росією і Україною. Але зустріч лідерів країн ЄС у четвер, 20 червня, стала винятком, хоча головною метою саміту був розподіл керівних посад в блоці.
Як зазначила верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні, хоча вся увага прикута до питання про пости, лідери не забули і про іноземні справи.
«Це наш меседж світу і партнерам про те, що навіть під час зміни (керівництва – ред.) ЄС залишається зосередженим на своїй глобальної ролі, зокрема обговорюючи ситуацію в Україні, імплементацію мінських угод, «Східне партнерство», – зазначила головний дипломат Євросоюзу.
Глави держав і урядів країн ЄС дали «зелене світло» продовженню секторальних санкцій, введених проти Росії за дестабілізацію нею ситуації на сході України. Перед цим канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон, як учасники «нормандської четвірки», розповіли своїм колегам про відсутність прогресу в імплементації мінських угод. Пізніше Рада ЄС формально затвердиоа продовження цих санкцій, які залишаться в силі ще на півроку.
На саміті Польща запропонувала перейти до продовження економічних санкцій раз на рік, але, за інформацією джерела видання в дипломатичних колах, ця ініціатива не знайшла підтримки.
Крім того, ЄС застеріг Москву, що буде продовжувати стежити за ситуацією в Донбасі і «готовий розглянути подальші заходи, включаючи невизнання російських паспортів, виданих в порушення мінських угод». На самітах такі формулювання використовують, щоб натякнути, що ЄС може вдатися і до інших заходів, додає видання.
Суть рішення полягає у тому, щоб дати «політичний сигнал» Москві, що вже почала видавати паспорти українцям в Донбасі. Один зі співрозмовників визнав, що технічно процедуру, як не визнавати такі російські паспорти, розробити буде непросто, але в ЄС над цим вже розмірковують.
На тлі цього лідери ЄС виступили за «невідкладне відновлення» переговорів по врегулюванню конфлікту в Донбасі.
У Європейській раді також повторили і свій заклик до Москви звільнити «без будь-яких умов» українських моряків, захоплених в кінці листопада 2018 року неподалік від Керченської протоки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].