Росія планує знищити єдиний український підводний човен

Росія планує знищити єдиний український підводний човен

Субмарина «Запоріжжя» була захоплена в 2014 році під час анексії Криму

Росія планує знищити єдиний український підводний човен
фото Wikipedia

Росія хоче утилізувати захоплений у 2014 році підводний човен «Запоріжжя» (U-001) проекту 641 Військово-Морських Сил ЗС України. Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на відповідне Міністерство оборони Росії на тендері по утилізації ряду кораблів.

На самому тендері, як зазначається, вказується про намір ліквідувати підводний човен проекту 641 без вказання якого саме човна, проте відомо, що в розпорядженні Росії є тільки один підводний човен цього проекту – захоплена у 2014-у році субмарина «Запоріжжя» (U-001)

Великий підводний човен проекту Б-641 було спущено на воду в травні 1970 року, 4 жовтня на ній було піднято Військово-морський прапор, далі – державні випробування і, нарешті, знакова подія – великий підводний човен був включений до складу ВМФ СРСР. Свій бойовий шлях він розпочав на Північному флоті вже в лютому 1971 року. 

В складі ВМС України корабель майже весь час перебував у ремонті. У березні 2012-го року «Запоріжжя» після 22-х річного ремонту вийшов із 13 Судоремонтного заводу Чорноморського флоту РФ з Кілен-бухти у напрямку з Севастопольської бухти. Починаючи з цього часу розпочав відновлення боєздатності з відпрацюванням ряду навчань та спеціальних вправ.

Як повідомлялось, у травні цього року стало відомо про плани РФ утилізувати українську військову техніку, що залишилася в Криму, після 2014 року, якщо Київ не забере її після закінчення десятирічного терміну.

 У травні 2014, після анексії Криму Росією, Україна вивела 18 із 70 українських кораблів з півострову.

На початку 2018 року президент Росії Владімір Путін заявив, що РФ готова повернути з Криму Україні її військову техніку, хоча вона перебуває в жалюгідному стані. Йшлося про повернення десятків кораблів і десятків бойових літаків.

У відповідь на пропозицію Путіна прем’єр Володимир Гройсман  заявив, що Україна готова прийнята свою техніку, але разом з півостровом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло