Поліція прийшла з обшуком до відомого експерта з кібербезпеки

Поліція прийшла з обшуком до відомого експерта з кібербезпеки

Поліцейські проводять обшук на підставі звинувачень Галущенко у шантажі

Поліція прийшла з обшуком до відомого експерта з кібербезпеки
Фото: pixabay.com

Сьогодні вранці, 21 червня, у квартиру до відомого експерта з кібербезпеки, учаснику флешмобу Укаїнського кіберальянсу #fuckresponsibledisclosure та ініціатору флешмобу #двадцатьсьоме Олександру Галущенко з обшуком прийшли правоохоронці. Про це повідомляє InternetUA.

Відео з обшуку.

УПД. Обшук закінчився. Подробиці пізніше Обшук у Alexandr Galushchenko подробиці. Відео 30-хвилинної давності

Опубликовано Володимир Кондрашов Пятница, 21 июня 2019 г.

Провідний розробник компанії ІТ-Лабораторія Олександр Галущенко  виступив одним з ініціаторів проведення флешмобу  #двадцатьсьоме, що присвячено другій річниці атаки вірусу NotPetya. Протягом двох місяців  група українських ІБ-експертів досліджувала мережі операторів провайдерів телекомунікацій, які побудували на вимогу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації так звану комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) та мають Атестат відповідності системи захисту захищених вузлів доступу.

 «Побудова КСЗІ» на даний момент є обов’язковою умовою для провайдера, що надає послуги доступу до мережі Інтернет державними органами та установами, коштує близько 300 000 грн. Однак, як стверджують автори дослідження, КСЗІ – ілюзія захищеності. Результати дослідження показують неспроможність державних органів, які покликані захищати, але фактично тільки погіршують ситуацію.

Експертом та іншими учасниками акції було обнародувані дані про результати поверхневого дослідження. У рамках флеш-мобу опубліковано дані про результати дослідження мереж таких операторів та провайдерів телекомунікацій як Адамант, Аксон 45 та Датагруп.

За інформацією, InternetUA поліцейські проводять обшук на підставі звинувачень Галущенко у шантажі. Обшук проводять не співробітники Департаменту кіберполіції.

Ініціаторами вірусної атаки NotPetya стали росіяни з хакерського угруповання Sandworm. Все почалося із серверної київської компанії Linkos Group. Перед цим у хакерів із Sandworm вже був досвід атак на державні структури України, також вони були замішані у відключенні електроенергії по всій Україні в зимовий період.

Вірус паралізував роботу багатьох міжнародних компаній, включаючи Maersk, фармацевтичного гіганта Merck, французьку будівельну компанію Saint-Gobain, харчову компанію Mondelēz, фабрику Reckitt Benckiser та навіть європейське відділення почтового перевізника FedEx. Кожній з компаній він завдав мільйонних збитків. Вірус російського походження вдарив навіть по своїм: від нього постраждала російська компанія «Роснефть».

Нагадаємо: Zurich відмовилась виплачувати страхове відшкодування на суму $100 млн за збиток, заподіяний Mondelez внаслідок кібератаки NotPetya, яка сталася в червні 2017 року, основною метою якої була політична і економічна дестабілізація. У позовній заяві Mondelez вказав, що компанія двічі зазнала впливу кібератак, внаслідок чого 1700 належать її серверів і 24 000 комп'ютерів по всьому світу були виведені з ладу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті