Верховний Суд визнав недійсним договір АМПУ на 700 млн грн

Верховний Суд визнав недійсним договір АМПУ на 700 млн грн

Верховний Суд залишив без змін рішення Госпсуду Києва про анулювання договору між АМПУ і компанією «Техморгідробуд Миколаїв»

Верховний Суд визнав недійсним договір АМПУ на 700 млн грн
Фото: УНІАН

Верховний Суд підтвердив недійсність договору на проведення днопоглиблювальних робіт в морських портах України на суму 712 млн грн. Про це пише БізнесЦензор з посиланням на Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

20 червня Верховний Суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва щодо анулювання договору між Адміністрацією морських портів України (АМПУ) і компанією «Техморгідробуд Миколаїв» .

Додамо, що НАБУ подало позов про визнання недійсним цього договору ще у березні 2017 року, аби запобігти розтраті бюджетних коштів і захистити державні інтереси.

«В результаті вдалося запобігти перерахуванню на користь «Техморгідробуд Миколаїв» близько 395 млн грн і не допустити збитків АМПУ на суму близько 146 млн грн. Крім того, судове рішення дозволяє АМПУ почати процедуру повернення незаконно сплачених 118,4 млн грн», – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що підставою позову стали матеріали НАБУ у кримінальній справі за ознаками заволодіння в 2015-2016 роках коштами АМПУ при проведенні процедур державних закупівель, укладенні та виконанні договорів з «Техморгідробуд Миколаїв» про надання послуг з днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського і Маріупольського морських портів.

Раніше, 5 червня, Конституційний суд України задовольнив скаргу Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) Ігоря Коломойського і визнав неконституційним закріплене в законі право НАБУ вимагати в суді визнання угод недійсними. Таким чином, НАБУ втратило право оскаржити в суді угоди з 5 червня 2019 року.

За даними відомства, за чотири роки роботи суди задовольнили 35 позовів Національного бюро, анулювавши 97 угод. Відповідні рішення вступили в законну силу, що створило підстави для повернення державі понад 6 млрд грн.

Згідно з оприлюдненим КСУ рішенням, суд прийшов до висновку, що Верховна Рада в законі про НАБУ передала Бюро повноваження, які закріплені в Конституції за прокуратурою.

Раніше суд за позовом НАБУ визнав неправомірною угоду Запорізького заводу феросплавів і Запоріжжяобленерго, в результаті якої держава втратила більше 172 млн грн. 

Також Mind писав, що АМПУ розпочала днопоглиблення біля причалів порту Чорноморськ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті