Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Рада суддів України заявила про тиск із боку адміністрації Зеленського

Рада суддів України заявила про тиск із боку адміністрації Зеленського

Адміністрація президента заперечує звинувачення в тиску

Рада суддів України заявила про тиск із боку адміністрації Зеленського
Фото: УНІАН

Голова Ради суддів України (РСУ), суддя Верховного суду Олег Ткачук повідомив про тиск із боку представників Адміністрації президента Володимира Зеленського на членів ради. Про це повідомляє радіо Свобода з посиланням на прес-службу РСУ.

За словами Ткачука, він отримав інформацію від суддів з різних регіонів України, членів Ради суддів України про те, що «з Адміністрації президента України головам судів надходять телефонні дзвінки з вимогою дати розпорядження делегованим від цих судів до Ради суддів України членам зірвати проведення засідання Ради суддів».

«Вказана ситуація викликає велике занепокоєння і жодним чином не узгоджується із засадами демократії, свідчить про реальну загрозу для судової влади і може підірвати її авторитет як неупередженого арбітра у соціальних, політичних, економічних спорах», – заявив він.

«Потрібно сказати, що такі спроби підірвати довіру до здатності судової влади самостійно вирішувати внутрішні проблеми і завдання, визначені Конституцією і законами України, було продемонстровано 19 червня 2019 року під час зустрічі заступника глави Адміністрації президента Руслана Рябошапки і заступника голови Ради суддів України Вадима Бутенка. Ніколи раніше працівники апарату Адміністрації президента не дозволяли собі публічно демонструвати керівну і спрямовуючу роль у судовій владі», – додав голова Ради суддів.

Прес-служба РСУ повідомила, що засідання ради 21 червня відбулося, його учасники вирішили скликати позачерговий з’їзд суддів на 24-25 жовтня цього року.

Адміністрація президента звинувачення заперечила. Про це інформує радіо Свобода з посиланням на заступника голови АП Руслана Рябошапку. За його словами, «ніяких дзвінків не було, не могло бути і не буде».

«Те, що відбувається, ця контратака на президента і його команду, вона пов’язана з тим, що стара система намагається відстояти свій контроль за судовою системою», – сказав Рябошапка.

Раніше Mind писав, що Зеленський пропонує карати депутатів за «кнопкодавство».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті