Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Укренерго попереджає про можливі аварійні вимкнення через спеку

Укренерго попереджає про можливі аварійні вимкнення через спеку

В компанії попереджають про ризики виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі

Укренерго попереджає про можливі аварійні вимкнення через спеку
фото pixabay.com

НЕК «Укренерго» остерігається виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі через спеку. Про це повідомляє прес-служба компанії.

 «В енергосистемі склалася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживання електроенергії. За останні два тижні в Україні зафіксовані рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності становив 17935 МВт.», – йдеться в повідомленні.

Також в компанії повідомили по ймовірні віялові відключення електрики.

«При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація. Це значить, що в Укренерго не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках Укренерго може застосовувати графіки аварійного вимкнення для забезпечення цілісності енергосистеми», – пояснила прес-служба.

Її фахівці вважають, що ситуацію могли б вирішити прискорення виведення з ремонту ТЕС в Українці Київської області, Змієві Харківської області та Слов'янську Донецької області «або ж включення в роботу газомазутних блоків ТЕС».

З цього приводу Укренерго вже звернулося до РНБО з відповідним листом.

У компанії підкреслили, що на сьогоднішній день через відсутність вугілля не працюють сім блоків ТЕС сумарною потужністю 2857 МВт.

«За 10 днів спеки запаси вугілля на складах ТЕС зменшилися майже на 10%», – відзначили в Укренерго. За її даними, ситуація ускладнюється висновком в аварійний ремонт ще восьми блоків ТЕС на 2320 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті