Понад 400 пілотів подали в суд на Boeing за приховування проблем з 737 MAX
Позов подали пілоти, кваліфіковані для управління лайнерами серії 737 MAX

Більш як 400 пілотів приєдналися до колективного позову проти американського виробника літаків Boeing. Про це з посиланням на відповідний документ повідомляє телеканал ABC News, пише РБК. Позивачі звинувачують компанію в «безпрецедентному приховуванні недоліків у конструкції» лайнера Boeing 737 MAX – найпопулярнішої моделі компанії.
У зв'язку з цим пілоти вимагають від Boeing «мільйонні компенсації», щоправда, конкретна сума не називається. Ця заява стала першим подібним позовом, поданим пілотами, кваліфікованими для управління лайнерами серії 737 MAX.
Після того як польоти цієї моделі були припинені, позивачі зазначають, що вони постраждали від фінансових втрат і психічних розладів.
Ініціатором позову, зазначає канал, став чоловік, відомий як Pilot X. За інформацією ABC News, «боячись помсти з боку Boeing і дискримінації з боку його клієнтів», він побажав залишитися анонімним. Заяву до суду він подав у п'ятницю, 21 червня. Пізніше до цього позову приєдналися сотні його колег із цієї ж авіакомпанії.
Дефекти в конструкції Boeing 737 MAX, про які йде мова, «очікувано призвели до катастрофи двох літаків цієї моделі і подальшої заборони на їх польоти по всьому світу», йдеться в документі. У зв'язку з цим пілоти «продовжують страждати через значні втрати в заробітній платі».
У заяві йдеться про «неоднозначне» рішення виробника лайнерів оснастити Boeing 737 MAX автоматизованим програмним забезпеченням, яке відоме як система MCAS (Maneuvering Characteristics Augmentation System). Експерти стверджували, що причиною аварії двох літаків могла стати саме несправність цієї системи.
Позов пілотів буде розглянуто в чиказькому суді. Слухання призначені на 21 жовтня.
Раніше Комісія США з цінних паперів та бірж запідозрила Boeing в приховуванні від інвесторів проблем з 737 Max.
Нагадаємо, 10 березня внаслідок авіакатастрофи літака Ethiopian Airlines, який летів зі столиці Ефіопії Аддис-Абеби до столиці Кенії Найробі, загинули 157 осіб. У жовтні 2018 року літак цієї ж моделі зазнав катастрофи в Яванському морі неподалік від столиці Індонезії Джакарти, внаслідок чого загинуло 189 осіб. Обидва літаки були новими.
Багато країн по всьому світу поки призупинили використання літаків Boeing 737 MAX. Світовий парк цих літаків становить 371 одиницю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].