Захворіло у світі
1,216,422 особи
Померло у світі
65,711 осіб
Вилікувалось у світі
252,478 осіб
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Українська частина вперше пройшла сертифікацію НАТО

Українська частина вперше пройшла сертифікацію НАТО

140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО

Українська частина вперше пройшла сертифікацію НАТО
фото Wikipedia

Вперше в історії підрозділ з країни не НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (англ. – NATO Response Force, скороч. – NRF). Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити в західних колег у Литві  .

NRF були створені на листопадовому саміті НАТО – 2002 у Празі на заміну союзного командування Європи Мобільними силами. Перші перемовини про реорганізацію мобільних сил НАТО відбулися в серпні 2002 року у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда.

Сили швидкого реагування перебувають у постійній бойовій готовності. Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу.

При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування Сил швидкого реагування приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію