ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро для фінансування будівництва Приморської ВЕС

ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро для фінансування будівництва Приморської ВЕС

Кредит надано консорціумом трьох німецьких банків – KFW IPEX-Bank, ODDO BHF Aktiengesellschaft на чолі з Bayerische Landesban

ДТЕК ВДЕ залучив 90 млн євро для фінансування будівництва Приморської ВЕС
Фото: pixabay.com

ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, яка консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, завершила угоду із залучення 90 млн євро закордонного фінансування для будівництва ІІ черги Приморської ВЕС у Запорізькій області. Про це з посиланням на прес-службу ДТЕК повідомляє БінзесЦензор. 

Кредит надано консорціумом трьох німецьких банків – KFW IPEX-Bank, ODDO BHF Aktiengesellschaft на чолі з Bayerische Landesbank, під гарантії експортно-кредитних агентств (ЕКА) Euler Hermes і CESCE. Термін кредитування – 10 років після введення вітроелектростанції в експлуатацію.

Для Euler Hermes (Німеччина), лідируючого ЕКА, це вже третій проект з ДТЕК у відновлюваній енергетиці. Раніше агентство страхувало угоди щодо залучення позикового фінансування для будівництва I черги Приморської ВЕС, а також першого великого проекту ДТЕК у вітроенергетиці – Ботієвської ВЕС. Для експортно-кредитного агентства CESCE (Іспанія) ця угода стала першою в Україні за останні декілька років.

Будівництво ІІ черги Приморської ВЕС потужністю 100 МВт стартувало в 2018 році. Вітропарк буде складатися з 26 вітротурбін одиничною потужністю 3,8 МВт виробництва компанії GE. Після завершення будівельних робіт (I та II черги) Приморська ВЕС буде оснащена 52 вітротурбінами. Загальні інвестиції в проект сягатимуть більше 150 млн євро.

Зараз йде активна фаза будівництва: побудовані всі під'їзні дороги, пальові поля і фундаменти під вітротурбіни, здійснюється установка перших вітряків. Завершення будівництва заплановано на вересень 2019 року.

Після введення в експлуатацію двох черг Приморська ВЕС потужністю 200 МВт буде генерувати близько 650-700 млн кВт/год «зеленої» електроенергії щорічно. Цієї кількості енергії достатньо для забезпечення електрикою близько 350 тисяч українських домогосподарств. Робота об'єкта дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 700 000 тонн/рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

Раніше повідомлялося, що у лютому 2019 року компанія «ДТЕК ВДЕ» заявила, що залучить ще 90 млн євро кредиту у німецьких комерційних банків на будівництво другої черги Приморської вітроелектростанції (ВЕС) в Запорізькій області.

Нагадаємо: енергохолдинг «ДТЕК» має намір побудувати дві вітроелектростанції потужністю 65 МВТ у Миколаївській області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті