Джордж Сорос та інші мільярдери вимагають у влади ввести податок на багатство
Введення такого податку дозволить усунути соціальну нерівність

Ряд представників клубу найбагатших людей у США закликають ввести в країні податок на багатство, передає Bloomberg.
Ввести такий податок закликають, зокрема, фінансист Джордж Сорос, спадкоємиці Ріган Пріцкер і Ебігейл Дісней, а також співзасновник Facebook Inc. Кріс Хьюз. Мільярдери вважають, що введення такого податку дозволить усунути соціальну нерівність і забезпечити фінансування для вирішення проблем, пов'язаних зі зміною клімату і охороною здоров'я.
«Ми звертаємося до всіх кандидатів у президенти, республіканців чи демократів, з проханням підтримати введення помірного податку на багатство для найбагатших американців – для нас, – йдеться в опублікованому в інтернеті в понеділок листі, підписаному 19 мільярдерами, включаючи один анонімний підпис.
«Нові податкові надходження повинні заплатити найщасливіші у фінансовому відношенні бізнесмени, а не американці із середнім і низьким доходом», – йдеться у зверненні.
Кандидати в президенти від демократів Елізабет Уоррен, Піт Буттіджич і Бето О'Рурк підтримують цю ідею, сказано в листі. Уоррен пропонує ввести 2%-ий податок на активи обсягом від $50 мільйонів і ще 1% на активи в розмірі понад $1 мільярд. За оцінками, за 10 років надходження від цього податку можуть скласти близько $3 трильйонів.
З ідеєю про податок на багатство згодні не всі демократи. Багато хто вважає, що буде складно об'єктивно оцінити вартість таких об'єктів, як твори мистецтва і коштовності. Деякі також побоюються, що такий податок буде неконституційним, оскільки уряд США може оподатковувати лише доходи, а не власність.
Нагадаємо, раніше Кріс Хьюз запропонував розділити соцмережу Facebook на три частини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].