«Укрзалізниця» 26 червня почне road show євробондів у доларах строком 3-5 років

«Укрзалізниця» 26 червня почне road show євробондів у доларах строком 3-5 років

Road show пройде у Великобританії та континентальній Європі

«Укрзалізниця» 26 червня почне road show євробондів у доларах строком 3-5 років
Фото: УНІАН

«Укрзалізниця» 26 червня почне зустрічі з інвесторами, у підсумку яких може розмістити євробонди у доларах строком обороту три-п’ять років. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Мандати українських залізничних оператор видав J.P. Morgan та інвесткомпанії Dragon Capital. Road show пройде у Великобританії та континентальній Європі.

«Укрзалізниця»  у звіті за 2018 рік писала, що вважає пріоритетним варіантом рефінансування наявної публічної заборгованості випуск євробондів у ІІ-ІІІ кварталі 2019 року.

Держкомпанія у травні 2013 року розмістила дебютний випуск єврооблігацій на $500 млн зі строком обороту 5 років через спеціально створену компанію Shortline. У 2014 році євробонди «Укрзалізниці» було включено у периметр реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованого Мінфіном після затвердження МВФ нової програми EFF для України.

У березні 2016 року «Укрзалізниця» реструктурувала євробонди, пролонгував строк погашення дл 15 вересня 2021 року та підвищив відсоткову ставку з 9,5% до 9,875% річних. Також був змінено графік погашення основної суми займу: 60% повинно бути сплачено у 2019 року, 20% – у 2020 року, 20% – у 2021 році.

«Укрзалізниця» у березні 2019 року погасила першу частину єврооблігацій на $150 млн та виплатила купонний прибуток за ними, отримавши кошти на ці цілі у Ощадбанку та Держагентстві інфраструктурних проектів України.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings оприлюднило пріоритетний незабезпечений рейтинг «B- (EXP)» планованих облігацій Rail Capital Markets Plc для АТ «Укрзалізниця».

Раніше повідомлялося, що «Укрзалізниця» отримала нове правління. Кабінет міністрів ухвалив постанову про введення до складу правління АТ«Укрзалізниця» Івана Юрика, Марчіна Целеєвського, Франтішека Буреша та Сергія Кушніра. Водночас зі складу правління Укрзалізниці виведено Іренеуша Василевського та Марека Залєсного.

Нагадаємо: понад 200 інвестиційних фондів із 25 країн світу придбали семирічні українські державні облігації, номіновані в євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті