ПАРЄ прийняла резолюцію за повернення Росії в Асамблею

ПАРЄ прийняла резолюцію за повернення Росії в Асамблею

На бік України в цьому питанні стали 7 країн

ПАРЄ прийняла резолюцію за повернення Росії в Асамблею
фото Volodymyr Ariev

ПАРЄ прийняла резолюцію, яка забезпечує повернення Росії в організацію без виконання міжнародних зобов'язань.

Як повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, документ підтримали 118 країн, проти висловилися 62 делегати, ще десять утрималися.

Проти виступили Україна, Естонія, Грузія, Литва, Латвія, Польща, Швеція, Великобританія.

Раніше повідомлялося, що на засіданні ПАРЄ відхилили пропозицію делегації України розглянути поправки до резолюції по поверненню РФ в організацію.

3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов'язань.

Українська делегація б‘ється як завжди. Під дикі воплі російських пропагандистів, які в коридорі захлинаються в...

Опубліковано Volodymyr Ariev Понеділок, 24 червня 2019 р.

Між тим в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова допускає, що після повернення повноважень делегації Росії в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в цій організації.

«Делегація збереться і буде вирішувати. У принципі ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії... І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно», – сказала Іонова в коментарі агентству  «Інтерфакс-Україна».

Народний депутат також повідомила, що українська делегація, протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів російської делегації у вівторок.

«Ми встанемо і будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря ПАРЄ без України», – зазначила Іонова.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував голосування в Асамблеї: «Повернення російської делегації в ПАРЄ – це реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права. Десятки тисяч смертей і сотні тисяч поламаних життів на Донбасі, незаконна анексія Криму – це не можна забути заради тимчасових домовленостей», – написав він у своєму Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті