Китай відмовився купувати брудну російську нафту і відправив танкери назад в Європу

Китай відмовився купувати брудну російську нафту і відправив танкери назад в Європу

Понад мільйон тонн нафти загальною вартістю $500 млн досі не знайшли покупців

Китай відмовився купувати брудну російську нафту і відправив танкери назад в Європу
фото pixabay.com

Через два місяці після того, як покупці виявили, що Росія відвантажує нафту, забруднену органічним хлоридом, який може зруйнувати обладнання для очищення нафти на НПЗ, менше половини забрудненої нафти, завантаженої на танкери, знайшли своїх покупців.

При цьому понад 1 млн тонн на суму близько $500 млн залишаються «без даху над головою», курсуючи зигзагами між Європою і Азією. У Китаї покупці відмовилися брати брудну російську нафту, змусивши трейдера Vitol відправити вантаж назад в Європу, передає Reuters.

Покупці не хочуть купувати нафту навіть зі знижками $10-15 за барель (при звичайній ціні $65 за барель) – або $10-15 млн за звичайний танкер Suezmax.

«Я не готовий ризикувати нашим обладнанням тільки через дешеву нафту», – сказав трейдер з нафтопереробного заводу в Північній Азії.

Покупці також заплатили мільйони доларів за перетримку, так як танкери з брудною нафтою не дозволяють судновласникам відправляти їх у нові рейси.

Росія пообіцяла виплатити компенсацію покупцям після подання претензій після продажу.

«Проблема в тому, що цю нафту просто неможливо продати. То як я можу подати позов?» – каже один з покупців нафти.

Нафтопровід «Дружба» проходить по території восьми країн Євросоюзу і вважається найдовшим у світі. Наприкінці квітня Росія зіткнулася з перебоями в експорті по «Дружбі» через забруднення нафти. У ній було виявлено високий вміст хлоридів. Білорусь призупинила експорт нафти в Україну, Польщу та країни Балтії через різке зниження якості російської нафти, що надходить на нафтопереробні заводи країни.

У Білорусі збиток від псування устаткування підприємств нафтопереробної промисловості, до якої привели хлориди, експерти оцінюють в сотні мільйонів євро. Білоруська сторона має намір повністю завершити відкачку забрудненої нафти по трубопроводу назад в Росію до середини серпня.

За інформацією DW, поставки російської нафти по трубопроводу «Дружба» в Німеччину поновилися в ніч з 16 на 17 червня, але поки що не в повному обсязі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті