НБУ презентував нову банкноту номіналом 1000 грн

НБУ презентував нову банкноту номіналом 1000 грн

Її буде введено в обіг з 25 жовтня цього року

НБУ презентував нову банкноту номіналом 1000 грн
Фото: Flickr NBU

Правління Національного Банку (НБУ) ухвалило рішення з 25 жовтня цього року ввести в обіг банкноти номіналом 1000 грн, на якій зображено портрет Володимира Вернадського. Про це під час брифінгу, присвяченого презентації нової банкноти заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, передає Mіnd.

«Правління Національного банку рішенням від 20 червня 2019 року вирішило ввести в обіг з 25 жовтня  2019 року банкноти номіналом 1000 грн  зразка 2019 року», – повідомив Зайвенко, додавши, що за розміром і кольором, вона помітно відрізняється від інших банкнот, що дозволяє громадянам легко визначити її номінал.

Як зазначив під час брифінгу голова Нацбанку Яків Смолій, оптимізація монетно-банкнотного ряду ніяким чином не впливає на інфляцію, оскільки «це оптимізація банкнот і монет, а не збільшення в обігу тих чи інших банкнот і монет».

Також Смолій зазначив,  в 2019 році  буде введено в обіг монети номіналом 5 грн, а в 2020 році – 10-гривненві монети.

«Стосовно банкнот 1 и 2 гривні, ми призупинили друк цих банкнот  і по мірі того, як вони будуть зношуватися, вони будуть вилучатися з обігу і йти на утилізацію – на заміну їм введено монети 1 і 2 грн номіналом», – сказав Смолій.

Нагадаємо, 27 квітня 2018 року НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 грн. Тоді ж будо повідомлено про те, що друк банкнот номіналом  1 грн, 2 грн, 5 грн і 10 грн зупинено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію