Захворіло у світі
6,340,811
Померло у світі
378,266
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Акціонери Nissan не домовилися з Renault про подальшу співпрацю

Акціонери Nissan не домовилися з Renault про подальшу співпрацю

Обидві компанії втратили взаємну довіру після арешту Карлоса Гона

Акціонери Nissan не домовилися з Renault про подальшу співпрацю
скрін-шот Euronews

Акціонери японського автоконцерну Nissan Motor проголосували за посилення контролю над аудитом, винагородою і призначенням менеджерів вищої ланки. Рішення про це було прийнято на проведених у вівторок в штаб-квартирі в Йокогамі (Японія) зборах акціонерів, перших після минулорічної відставки й арешту колишнього голови Карлоса Гона, передає Reuters.

У той же час представники Nissan і Renault знову не змогли домовитися про форму подальшої співпраці в рамках альянсу. Президент Nissan Хірото Саікава не підтримав ідею французької сторони про повне злиття концернів.

У вівторок Nissan Motor охолодила надії на швидке виправлення натягнутих відносин з французькою Renault, заявивши, що нерівність між партнерами може зруйнувати їх дворічний альянс.

Виступаючи на щорічних зборах Nissan, головний виконавчий директор Хірото Сайкава заявив, що хоче зберегти дух рівності в альянсі, структуру акціонерного капіталу якого Nissan вважає однобокою.

Довірливі відносини з Renault в останні тижні погіршились, оскільки французький автовиробник прагнув отримати більший контроль над Nissan.

«Ми хочемо взаємовигідних відносин з Renault. Досі альянс був успішним, тому що ми поважали незалежність один одного. Якщо відносини стануть нерівними, альянс швидко розпадеться», – сказав Сайкава.

Сайкава також сказав, що Nissan поки що не буде обговорювати шляхи розвитку альянсу, оскільки має приділити увагу відновленню своїх несприятливих фінансових показників.

Таким чином, акціонери Nissan проголосували за нову структуру управління і раду з 11 членів, щоб вирішити проблему слабкого аудиту, виявленого після арешту колишнього глави Nissan Motor Карлоса Гона за звинуваченнями у фінансових порушеннях.

В даний час Renault володіє 43,4% акцій Nissan.

Нагадаємо, Карлоса Гона підозрюють у присвоєнні понад $3 млн коштів Renault з фонду, призначеного для виплати винагород.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті