Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Європа називає відмову Ірану від виконання зобов’язань за ядерною угодою «серйозною помилкою»

Європа називає відмову Ірану від виконання зобов’язань за ядерною угодою «серйозною помилкою»

Тегеран заявив, що з 7 липня відмовиться від ще частини зобов’язань

Європа називає відмову Ірану від виконання зобов’язань за ядерною угодою «серйозною помилкою»
фото www.flickr.com/photos/uani/3193903919

З 7 липня Іран має намір відмовитись від виконання частини зобов'язань за ядерною угодою. Про це заявив секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані. В Європі заявили, що Тегеран робить «велику помилку». Про це повідомляє DW.

Іранська сторона переконана, що «європейські партнери по угоді недостатньо зробили, щоб врятувати цей договір».

У той же день міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан попередив Тегеран, що той робить «серйозну помилку», порушивши ядерну угоду 2015 року у відповідь на тиск з боку США. «Французька, німецька та британська дипломатія повністю мобілізовані, щоб дати зрозуміти Ірану, що це не в його інтересах», – заявив глава французького МЗС в парламенті.

Як повідомлялось, в середині травня Іран офіційно припинив дотримуватися деяких зобов'язань ядерної угоди, укладеної зі світовими державами в 2015 році. Це сталося через рік після того, як США в односторонньому порядку вийшли з договору і відновили санкції проти Тегерана. Представник іранського атомного агентства повідомив, що Тегеран надалі не буде дотримуватися обмежень у виробництві низькозбагаченого урану і важкої води.

Раніше цього місяця Іран повідомив, що зробить другу серію кроків, які порушують його зобов'язання в рамках ядерної угоди. Згідно із ними, Тегеран буде вважати за можливе зберігати понад 300 кг збагаченого урану врозріз з умовами укладеного в 2015 році Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми.

Нагадаємо, угода, укладена у 2015 році між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною, мала на меті зупинити ядерну програму Тегерана в обмін на послаблення міжнародних економічних санкцій, що були накладені на Іран. Проте на початку травня 2018 року американський президент Дональд Трамп оголосив про вихід США з угоди. Згодом США відновили санкції проти Ірану.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті