Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
WADA виявила понад 100 випадків порушення спортсменами з РФ антидопінгових правил

WADA виявила понад 100 випадків порушення спортсменами з РФ антидопінгових правил

Докази будуть направлені в міжнародні спортивні федерації

WADA виявила понад 100 випадків порушення спортсменами з РФ антидопінгових правил
фото pixabay.com

В ході аналізу допінг-проб, отриманих в Московській антидопінгової лабораторії, Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) виявило понад 100 серйозних порушень. Про це президент агентства Крейг Ріді повідомив в середу на сесії виконкому Міжнародного олімпійського комітету в Лозанні, передає DW.

WADA направить докази порушень антидопінгових правил міжнародних спортивних федерацій, в повноваження яких входить накладення санкцій. Якщо ж ці федерації не приймуть заходи, які WADA вважатиме задовільними, агентство має право звернутися до Спортивного арбітражного суду (CAS) в Лозанні.

За словами Ріді, все пріоритетні випадки шахрайства будуть розслідувані до кінця року.

У Російському антидопінговому агентстві (РУСАДА) спокійно відреагували на повідомлення WADA про нові факти порушень допінгових правил. Як заявила російським ЗМІ заступник генерального директора РУСАДА Маргарита Пахноцька, Росію навряд чи очікують масові санкції аж до заборони брати участь у міжнародних змаганнях.

«Колеги з WADA не раз заявляли, що ніякої колективної відповідальності не буде, і кожен спортсмен буде нести відповідальність за конкретне порушення», – зазначила вона.

Як повідомлялось, у січні уього року експерти WADA скопіювали 24 терабайта бази даних Московської антидопінгової лабораторії. У квітні команда експертів всесвітнього агентства отримала доступ до 2262 зразків проб з МАЛ в 4524 ємностях і витягла їх з лабораторії. Аналіз даних проводиться в акредитованій WADA лабораторії за межами Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті