Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн – дослідження

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн – дослідження

Найбільше вугілля з окупованих територій купує Туреччина та європейські країни

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн – дослідження
фото pixabay.com

Добутий на окупованій території Донбасу антрацит Росія поставляє 19 країнам світу. Крім Польщі та Туреччини, які вже ставали фігурантами журналістських розслідувань, поставки йдуть до Грузії, Єгипту та Канади. Про це свідчить дослідження однієї з великих українських енергокомпаній, яке є в розпорядженні LIGA.net.

Згідно з даними документу, основними споживачами є Європа та Туреччина. З березня 2017 по грудень 2018 Туреччина купила майже 3 млн тонн вугілля цієї марки. Другою за обсягами виявилась Румунія – 1,02 млн тонн, третьою – Бельгія – 876 990 тонн. За ними слідують Польща (333 132 тонни) і Болгарія (129 176 тонн).

Загальний обсяг поставок за звітний період оцінюється в 5,96 млн тонн.

Росія продає вугілля з ОРДЛО в 19 країн – дослідження

За підрахунками Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, з ОРДЛО щорічно вивозять 2,8 млн тонн вугілля на $288 млн. За даними РЗ і Федеральної митниці, за 2015 рік через ОРДЛО в Росію вивезли близько 1,3 млн тонн антрациту, в 201 – 940 000 тонн. За 9 місяців 2017 року обсяг вугільної контрабанди склав 890 000 тонн. І це тільки ті обсяги, які офіційно потрапили в статистику російських залізничних перевезень.

Як повідомляється, за рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні самопроголошено республіки «ДНР» і» ЛНР». Фінансовий зв'язок сторони підтримують через «банківську систему» іншої невизнаної «республіки» – Південної Осетії.

«Половина палива, яке потрапляє з Донбасу в РФ споживається підприємствами в Ростовській області – основний споживач Новочеркаська ГРЕС (входить в структуру Газпрому – ред.), Решта – йде на експорт в інші країни», – розповів виданню джерела.

 Контрабандою видобутого вугілля в Росію займається структура бізнесмена-утікача Сергія Курченка – «Газ Альянс». Фірма є монополістом на своєму ринку. За даними російського «РБК», в березні 2018 Мінекономіки РФ заборонило іншим трейдерам вести бізнес з угрупуваннями «ЛНР» і «ДНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію