Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
КМДА дозволила будівництво п’яти багатоповерхівок поблизу Кирилівської церкви

КМДА дозволила будівництво п’яти багатоповерхівок поблизу Кирилівської церкви

Будівництво заплановане неподалік від Кирилівської церкви - в зоні захисту історичної пам’ятки

КМДА дозволила будівництво п’яти багатоповерхівок поблизу Кирилівської церкви
Фото: pixabay.com

Київська міська державна адміністрація (КМДА) надала Містобудівні умови та обмеження (МУО)  ТОВ «Стрівер Девелопмент», що  належить громадянину Великобританії Дмитрові Візельману, що мешкає в Монако, на будівництво житлового комплексу з паркінгом на вулиці Петропавлівській, що неподалік Кирилівської церкви. Про це повідомляє «Киев Власть».

Судячи з того, що адреси повністю збігаються, будівництво заплановане саме на тих ділянках, неподалік від Кирилівської церкви (в зоні захисту історичної пам’ятки), які наприкінці 2018 року Київрада дозволила приватизувати низці фізосіб для подальшого будівництва та обслуговування житлових будівель (не багатоповерхівок). Більша частина власників землі  – співробітники або засновники підприємств Вільзмана.

Згідно наказу департаменту містобудування та архітектури КМДА, будівництво заплановане по вул. Петропавлівська, 22-24, 22-24-А, 22-24-Б, 22-24-В та 22-А і займе територію в 0,4087 га (кадастровий №8000000000:85:269:0067) за договором “Про право користування чужою земельною ділянкою”.
У наданих документах зазначається, що максимальна висота будинків може скласти 27 метрів (9 поверхів). При цьому при проектуванні треба враховувати розташування парковок, а гранично допустима щільність населення має складати не більше 450 людей/га.

Об'єкт, включаючи вхідні групи, оглядові колодязі та інженерні комунікації, необхідно розмістити за межами червоних ліній навколишніх вулиць.

При цьому дана земельна ділянка знаходиться в історичній зоні, де розташовано об'єкти будівництва III категорії, в межах буферної зони пам'ятника національного значення – Кирилівськой церкви.

Тому проектувальнику необхідно отримати висновок відповідних органів, а також забезпечити композиційну узгодженість із навколишнім історично сформованим середовищем, забезпечивши узгодженість пропорцій об'єкта з навколишньою забудовою.

При цьому земля, де планується будівництво, належить приватному власнику, отже не буде приносити дивіденди до міського бюджету, наприклад, у вигляді арендної плати. Буквально 20 грудня 2018 року, Київрада безкоштовно дозволила приватизувати цю земельну ділянку низці фізосіб.

Уточнимо, що в приватну власність, згідно з рішенням Київради, було  передано ділянку Дмитрові Андреєву (0,0886 га)  для будівництва житлового будинку на вул. Петропавлівськой, 22-24-В, земельну ділянку площею 0,0782 га по вул. Петропавлівськой, 22-А було передано у власність Орчакова Олексія та Орчакової Ольги. Андреєвій Лілії Миколаївні дісталася ділянка площею 0,0653 га по вул. Петропавлівській, 22-24-А  для будівництва будинку,  Тетяні та Миколі Кононенкам КМДА надала ділянку землі в 0,0954 га по вул. Петропавлівській, 22-Б, а Аліні Сайдак – 0,0812 га по вул. Петропавловській, 22-24.

Варто зазначити, що за інформацією аналітичної системи  Youcontrol, компанія «Стрівер Девелопмент» була створена лише 4 місяці тому, при цьому основний вид діяльності підприєсмтва – розробка будівельних проектів. Уставний фонд – 8,9 млн грн, засновником, окрім Візельмана (99,9 %),є Дмитро Андреєв, який також є директором компанії.

Той же Андреєв також є засновником іншої компанії із співзвучною назвою ТОВ «Стрівер Інвест», яка з'явилася 8 місяців тому. Її директором та власником є вже згаданий Микола Кононенко. Ця компанія займається будівництвом житлових та нежитлових будівель.

Кононенко є ще й  бенефіціаром ТОВ «Нивки-Сервіс», де директором є згадана вище Ольга Орчакова, а також – директор і власник 0,1 % акцій компанії ТОВ “НП «Строй». Крім того, Дмитро Візельман вказується среди колишніх засновників ТОВ «Бора», а на даний має прямий стосунок до ТОВ «НП Констракшин» та ТОВ «НП «Строй».

Компанія «Стрівер Інвест», як пише «Киев Власть» вже повідомила про початок будівельних робіт на вул. Петропавлівська, 22-24 та вул. Петропавловськая, 22-24-В. Проектувальником будівництва фігурує «Інжинірингова фірма» Проектстройсервіс”, а підрядником – ТОВ «НП Констракшин», яке, як і ТОВ «Стрівер Девелопмент», належить Дмитрові Візельману.

Зазначимо, за участі ТОВ «Бора» та ТОВ «НП «Строй», які безпосередньо пов'язані  із забудовниками на вул. Петропавлівській, в Києві вже виникали будівельні скандали. Так в лютому 2018 року ТОВ «НП Строй» стало замовником будівництва  ЖК «Nyvky Plaza2 у Подольскому районі столиці, земля під яким офіційно призначалася для садівництва. А компанія під виглядом реконструкції розгорнула маштабнее будівництво, оголосивши про продаж квартир.

При цьому цей департамент містобудівництва та архітектури КМДА  підтверив, що існуюча документація (МУО) забудовнику не надавалася, а виписка з  містобудівного кадастру Києва повідомлла, що на цій території можуть розташовуватися громадські будівлі та споруди але будівництво багатоквартирного житлового будинку там не передбачене.

Зазначимо також, що ТОВ «НП Строй»  будувала готель Nyvky Plaza, Ambassador Plaza, а також бізнес-центр поблизу метро «Нивки» та на вул Туполєва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті