Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
В Україні за допомогою чат-боту створять Конституцію цінностей
Партнерський матеріал

В Україні за допомогою чат-боту створять Конституцію цінностей

«Конституція цінностей» буде видана напередодні Дня Незалежності України й стане символічним документом, який визначатиме ключові правила гуманітарної безпеки і суспільного життя України

Этот материал также доступен на русском
В Україні за допомогою чат-боту створять Конституцію цінностей

Напередодні Дня Конституції завжди пожвавлюється дискусія про те, яка ж конституція потрібна Україні. Президентські вибори та суспільні настрої показали, що ще ніколи раніше людство не плекало стільки надій і не вело таку наполегливу боротьбу за власне майбутнє. Усім небайдужим українцям запропонували за допомогою смартфону долучитися до створення Конституції цінностей. Над документом вже розпочали працювати міжнародні та вітчизняні експерти, лідери думок та візіонери під час підготовки та проведення Міжнародного форуму Ukrainian ID, який у червні відбувся у Каневі. Останнім кроком у створенні нової Конституції стане думка громадськості. З цією метою для зручності було створено чат-бот, що пропонує дати відповідь на три важливі питання, а саме:

  • які цінності ви вважаєте пріоритетними для здорової та успішної країни;
  • відсутність чи перевага яких цінностей вас непокоїть у нашому суспільстві;
  • якими шляхами або засобами ми маємо актуалізувати для нашого суспільства цінності, які вестимуть Україну в майбутнє.

«Конституція цінностей» буде видана напередодні Дня Незалежності України й стане символічним документом, який визначатиме ключові правила гуманітарної безпеки і суспільного життя України.

У створенні «Конституції цінностей» вже взяли участь десятки знаних особистостей: перший Президент України Леонід Кравчук, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, бельгійський соціолог і культуролог Паскаль Гілєн,  Президент Американсько-Української Ділової Ради Морган Вільямс, громадський діяч Йосиф Зісельц, віце-мер міста Трір Др Норберт Нойхаус, письменник Юрій Андрухович, бізнесмени й меценати Ханс-Йозеф Фелл та Євген Уткін, Олена Сотнік, економісти Тічо Жупанчич, Олександр Пасхавер, Олександр Шлапак та Анатолій Амелін, Андрій Длігач, Петро та Ольга Рондяк, Надія Васильєва, директор Інституту майбутнього Віктор Андрусів, радник Голови Держенергоефективності Світлана Коломієць, журналіст New York Times та видавець Ukraine Business News Джеймс Брук. Також серед авторів – режисер Роман Балаян, Патриція Шморгун Гаврилишин, журналіст Мелінда Херінг, кандидат психологічних наук Олена Рихальська, телеведучі Яніна Соколова і Сніжана Єгорова, а також Олександр Саврук, Ольга Бондаренко, Юлія Алексєєва, Микола Давидюк, Олексій Павленко, Світлана Леонтьєва, Олена Міронова,  Володимир Шульмейстер, Павло Гвозденко, Гарик Корогодский, Олександр Ройтбурд, Гарік Крічевський, Лариса Євтухова, Варвара Пархоменко, Катерина Власюк, Ольга Руднєва, Ярослава Бойко, Вахтанг Кебуладзе, Тетяна Кондратюк, Артем Потєхов.

Автором ідеї створення «Конституції цінностей» стала відома громадська діячка Наталія Заболотна, а упорядником – знаний письменник та видавець Олександр Апальков. Чат-бот розроблений за підтримки компанії Spark Systems.

В Україні за допомогою чат-боту створять Конституцію цінностей

«Сьогодні ми маємо змусити політиків України та всього світу будувати своє лідерство на фундаменті цінностей. Цінностей, які мають пройти сувору ревізію з огляду на глобальні виклики. Ми самі повинні сформулювати та плекати цінності, які забезпечать нам дорогу вперед, – зазначає автор проекту «Конституція цінностей», президент форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна. – Ніколи раніше людство не мало перед собою стільки викликів, які б загрожували нашому існуванню: глобальна інформаційна війна та небезпека нового світового воєнного конфлікту, гендерна, соціальна й економічна нерівність у суспільстві та між націями, культурний нігілізм, спалах дитячої наркоманії та алкоголізму, підліткова жорстокість, примара екологічної катастрофи як можливого наслідку розвитку нашої цивілізації. Досить ігнорувати виклики, що стоять перед нашим суспільством та усім людством! Сьогодні ми разом маємо створити дороговказ майбутнього – «Конституцію цінностей» – Біблію нового часу. Написати «Конституцію цінностей» разом із її авторами може кожен з вас. Адже головна функція цінностей – об'єднувати. Тому наш проект – тотально інклюзивний. Ми запрошуємо до діалогу всіх, хто готовий змінювати майбутнє України і світу. Всіх, хто розділяє наші цінності і воліє здійснити найсміливішу Революцію, якої потребує наша цивілізація».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті