Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
На десятий день протестів у Грузії оголосили масштабний «Марш свободи»

На десятий день протестів у Грузії оголосили масштабний «Марш свободи»

Наразі єдиною вимогою протестувальників до влади залишилась відставка глави МВС

На десятий день протестів у Грузії оголосили масштабний «Марш свободи»
фото twitter.com/olgaNYC1211

«Марш свободи» проведуть учасники мітингу в Тбілісі в десятий день протестів. Про це повідомив один з модераторів Шота Дігмелашвілі, передають «Новини Грузії».

У суботу, 29 червня, учасники протесту планують зібратися на площі Першої Республіки. Звідти розпочнеться хода до площі Свободи.

«В суботу буде десятий день, як ми стоїмо тут, виходимо зі своїх будинків, виходимо з публічних структур, виходимо з поліції, приїжджаємо зі своїх районів – виходить вся Грузія. З площі Республіки всім грузинським громадянським суспільством ми посприяємо і підемо до свободи », – сказав Дігмелашвілі.

Протестні акції в Тбілісі тривають вже вісім днів.

 З 20 червня по кілька тисяч чоловік щодня приходять до парламенту Грузії о 19:00, проспект Шота Руставелі перекривають. У мітингах беруть участь студенти, представники правозахисних та неурядових організацій, музиканти, актори та політики. Свій протест вони висловлюють мирно і неординарно – влаштовують перформанси, співають патріотичні пісні.

Протести стали відповіддю на візит до Грузії російської делегації на чолі з депутатом Держдуми РФ, членом партії КПРФ Сергієм Гавріловим, який публічно підтримує незалежність грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії.

Делегація приїхала на 26-ю генеральну сесію Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), перше засідання якої проходило в стінах парламенту. Гаврилов, який є президентом МАП 20 червня відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії, і звернувся до учасників – делегатів з 25 країн, російською мовою. Це викликало протест як найбільших опозиційних партій Грузії, так і тисяч громадян, які підтримують прозахідний курс країни.

20 червня учасники протесту намагалися увірватися до парламенту разом з лідерами опозиції. У відповідь на це поліцейські застосували сльозогінний газ і гумові кулі. Пізніше для розгону акції був задіяний спецназ і водомети. У зіткненнях постраждали 240 осіб, в тому числі 80 поліцейських. За різні правопорушення затримано були 305 демонстрантів. З них понад 120 відправили під арешт.

Як і вимагали мітингувальники, 21 червня у відставку подав глава парламенту Іраклій Кобахідзе.

 У понеділок правляча партія «Грузинська мрія» виступила з ініціативою про проведення парламентських виборів 2020 року за пропорційною виборчою системою, при тому при нульовому прохідному бар'єрі.

Одночасно прокуратура веде розслідування подій першої ночі протестів. З посади усунено 10 поліцейських, які можливо перевищили свої повноваження під час розгону акції.

Увечері 25 червня звільнені з-під адміністративного арешту були понад 50 осіб. Оскільки всі затримані демонстранти вже знаходяться на волі, з великого списку, встановленого біля сцени, мітингувальники викреслили пункт «Відпустити незаконно заарештованих демонстрантів і покарати силовиків, які перевищили силу».

Протестувальники продовжують наполягати відставку глави МВС Георгія Гахар – наразі час це їх єдина вимога.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті