Стало відомо, яку суму виплатить «Транснєфть» Казахстану за забруднену нафту

Стало відомо, яку суму виплатить «Транснєфть» Казахстану за забруднену нафту

Компенсація за брудну нафту з «Дружби» вперше виражена в доларах

Стало відомо, яку суму виплатить «Транснєфть» Казахстану за забруднену нафту
фото flickr.com

Російська «Транснєфть» виплатить казахстанській «КазТрансОйл» компенсацію за забруднену нафту з розрахунку $15 з бареля, повідомили джерела Reuters.

Таким чином, загальна сума компенсації з урахуванням відшкодування збитків від втрати якості сировини, простою і зберігання складе $76 млн, зазначили співрозмовники Reuters.

Сума компенсації перевищує 2% від чистого прибутку «Транснєфти» за 2018 рік, яка в минулому році зросла на 17,5%, до 225,4 млрд руб.

На нафту з Казахстану припадає сьома частина забрудненої нафти в трубопроводі «Дружба» (590 000 тонн). Це означає, що компенсація за такою ж ставкою за всю брудну нафту буде значною, але не катастрофічною для російської компанії.

«КазТрансОйл» здав в систему «Транснєфти» чисту нафту, а клієнти казахстанської компанії отримали брудну в порту Усть-Луга. Компанія спочатку отримає компенсацію від «Транснєфти», а потім відшкодує втрати покупцям, пояснили джерела Reuters.

Раніше «Роснєфть» повідомила, що сума збитків може скласти $155 млн, однак компанія спиралася на дані одержувачів, і «Транснефть» вважає оцінку неадекватно завищеною.

Якщо перерахувати компенсацію, затребувану «Роснєфтью», за ставкою, на яку погодився «КазТрансОйл», вийде, що російська компанія назвала суму вдвічі більшу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло