Підсумки G20: США не хочуть захищати клімат, але відновлять торгові переговори з Китаєм
Країни «Великої двадцятки» оприлюднили комюніке за результатами зустрічі

Країни «Великої двадцятки», провівши цими вихідними саміт у японському місті Осака, 29 червня оприлюднили комюніке за результатами зустрічі, передає RFI.
Зазначається, що остаточний текст документа вдалося узгодити тільки після тривалих переговорів. Найбільш проблемним питанням став текст про захист клімату, проти якого виступали США.
В результаті, як і в два попередні роки, текст комюніке було прийнято в форматі «19+1»: всі країни, крім США, підтвердили свою підтримку Паризької угоди про боротьбу з потеплінням клімату, прийнятої в 2015 році. Нагадаємо, що США вийшли з цієї угоди в 2017 році після того, як президентом країни став Дональд Трамп, який вважає, що ця угода притісняє інтереси його країни.

В останні дні висловлювалися побоювання, що деякі члени G20 можуть приєднатися до позиції США, але цього не сталося: так само, як і на попередній зустрічі в Буенос-Айресі, 19 країн, в тому числі й Китай, підтвердили свою підтримку Паризької угоди, підкресливши, що вважають її положення «незворотними». У цьому питанні найбільш жорстку і принципову позицію займала Франція.
Вдалося досягти угоди і стосовно ще одного спірного питання – про міграцію.
«Масштабні переміщення біженців є причиною глобального занепокоєння з гуманітарними, політичними, соціальними та економічними наслідками. Ми підкреслюємо важливість спільних дій для вирішення фундаментальних причин переміщення людей, а також реагування на зростаючі гуманітарні потреби», – йдеться в комюніке. Всі двадцять країн погодилися з необхідністю співпраці з ООН та іншими міжнародними організаціями, які займаються проблемами мігрантів і біженців.
На саміті також прозвучала стурбованість з питання безпечної поставки енергоносіїв «в світлі останніх подій», маючи на увазі масштабне забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» хлорорганічними домішками і псування обладнання нафтопереробних заводів. У заключному комюніке сказано, що країни G20 «визнають важливість глобальної енергобезпеки як одного з основоположних принципів трансформації світової енергосистеми».
Крім того, країни G20 висловили своє співчуття у зв'язку з «погіршенням політичної та економічної обстановки в світі, зокрема збільшення кількості торгових конфліктів і посилення геополітичної напруженості».
Як підкреслює видання, важливим підсумком саміту стала зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Китаю Сі Цзіньпіна, в ході якої вони домовилися про відновлення переговорів про врегулювання торгового конфлікту, який негативно впливає на всю світову економіку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].