Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Іран обвинуватив РФ та Саудівську Аравію у вбивстві ОПЕК

Іран обвинуватив РФ та Саудівську Аравію у вбивстві ОПЕК

Утім виходити з організації країна наразі не збирається

Іран обвинуватив РФ та Саудівську Аравію у вбивстві ОПЕК
фото www.flickr.com/photos/ifradotcom

Іран вважає безглуздим співпрацю в форматі ОПЕК + при відсутності єдності всередині самої Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Про це в понеділок заявив міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане перед вильотом до Відня на зустріч представників 24 країн, що беруть участь в угоді ОПЕК +, передає ТАСС.

«Без єдності між членами ОПЕК немає сенсу планувати співпрацю між країнами ОПЕК і країнами, що не входять в картель, – сказав він. – Іран підтримує співпрацю з країнами, що не входять в ОПЕК, але поки деякі члени ОПЕК налаштовані вороже по відношенню до інших її учасників, зокрема до Ірану, взаємини ОПЕК з третіми країнами не мають сенсу».

Зангане заявив, що Іран не має наміру виходити зі складу ОПЕК, проте попередив, що картель вмирає.

«Іран не виходить з ОПЕК, але я переконаний, що ОПЕК вмирає. Через цей процес», – додав він, відповідаючи на питання, як посилення влади РФ та Саудівської Аравії в альянсі вплине на співпрацю в ОПЕК.

Представники 24 країн, що беруть участь в угоді ОПЕК +, обговорять на зустрічах у Відні в понеділок і вівторок ( 1-2 липня) продовження обмежень на видобуток нафти. Раніше на полях саміту G20 в Осаці Росія і Саудівська Аравія заявила про готовність зберегти обмеження видобутку нафти ще на шість-дев'ять місяців. Очікується, що угода ОПЕК + буде продовжена. Країни ОПЕК також розраховують підписати у Відні Хартію про співпрацю країн ОПЕК + на безстрокову перспективу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті