Швейцарські вчені навчились добувати керосин з повітря та світла

Швейцарські вчені навчились добувати керосин з повітря та світла

Їм вдалось створити установку, яка перетворює світло та повітря на рідке паливо

Швейцарські вчені навчились добувати керосин з повітря та світла
фото www.ethz.ch

Спеціалісти з Швейцарської вищої технічної школи Цюриха (ETH Zurich) створили систему, яка добуває з повітря воду і вуглекислий газ, який потім розщеплюють за допомогою енергії Сонця. В результаті цього процесу вони отримують синтетичний газ, який потім перетворюють на гас (керосин), метанол та інші вуглеводні. Про це пише Futurism.

«Ця установка доводить, що вуглеводневе паливо може бути виготовлено з сонячного світла та повітря в реальних польових умовах, – пояснює Альдо Штейнфельд, професор ETH Zurich. – Термохімічний процес використовує весь сонячний спектр і протікає при високих температурах, забезпечуючи швидкі реакції та високу ефективність».

Сонячний міні-завод на даху будівлі у Цюріху доводить, що ця технологія є реальною, навіть за умов клімату, притаманного регіону. Вона виробляє близько одного децилітра палива на день (трохи менше ніж половина чашки).

Штайнфілд і його група вже працюють над будівництвом великого сонячного реактора в околицях Мадрида, який увійде до складу європейського проекту Sun-to-Liquid. Найближча мета інженерів – масштабувати технологію для промислового застосування та зробити її економічно вигідною.

«Сонячна станція площею в один квадратний кілометр зможе виробляти 20 000 літрів гасу на добу, – говорить Філіп Фурлер, директор Synhelion і колишній докторант групи Штайнфілда. – Теоретично, станція розміром із Швейцарію або третину каліфорнійської пустелі Мохаве зможе покрити всі потреби в гасі світової авіаційної промисловості».

Метою дослідників є ефективне виробництво стійкого палива за допомогою їхніх технологій і зменшення глобальних викидів СО2.

Подібні розробки в першу чергу можуть допомогти зробити одні з найбільш шкідливих для навколишнього середовища видів транспорту, а саме, авіаційний та морський, більш екологічними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло