Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Азербайджан готовий поставляти газ в Європу в обхід РФ – SOCAR

Азербайджан готовий поставляти газ в Європу в обхід РФ – SOCAR

Трансанатолійський газопровід (TANAP), довжиною у 2 000 км, може вже відсьогодні транспортувати газ

Азербайджан готовий поставляти газ в Європу в обхід РФ – SOCAR
церемонія відкриття пректу TANAP 12 червня 2018 року
фото president.az

Трансанатолійський газопровід (TANAP) готовий до постачань азербайджанського газу в Європу починаючи з понеділка, 1 липня. Про це повідомляє Держнафтокомпанія Азербайджану (SOCAR), передає «Прайм».

«Завершено будівництво Трансанатолійського газопроводу (TANAP), який є основною частиною «Південного газового коридору». TANAP приведений в стан готовності для транспортування азербайджанського газу в Європу з 1 липня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Держнафтокомпанія Азербайджану також уточнює, що вартість реалізації проекту TANAP виявилася нижче $7 млрд.

«При прийнятті остаточної інвестиційної угоди загальні витрати на проект були оцінені в розмірі $11,7 млрд. Але в результаті прийняття рішень з купівлі-продажу в ході реалізації проекту у вигідний момент і в результаті максимального підвищення вигоди з управління проектом вдалося завершити проект за суму менше $7 мільярдів доларі», – уточнили в компанії.

TANAP і TAP – частини проекту «Південного газового коридору» з доставки азербайджанського газу з каспійських родовищ до Туреччини і Європи.

Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP становить 16 млрд кубометрів газу в рік. Близько 6 млрд кубометрів буде поставлятися в Туреччину, решта – в Європу, куди газ надійде після завершення будівництва TAP приблизно на початку 2020 року.

Акціонерами TANAP є: ЗАТ «Південний газовий коридор» – 51%, SOCAR Turkey Enerji – 7%, Botas – 30%, BP – 12%.

Нагадаємо: 12 червня 2018 року у турецькій провінції Ескішехір відбулася урочиста церемонія відкриття Трансанатолійського газопроводу (TANAP), який транспортуватиме природний газ з Азербайджану до Туреччини, а звідти до Європи

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті