Україна спустилась з 40 на 44 місце в оновленому індексі паспортів

Україна спустилась з 40 на 44 місце в оновленому індексі паспортів

Країна втратила безвіз з двома африканськими республіками

Україна спустилась з 40 на 44 місце в оновленому індексі паспортів
Фото: УНІАН

За ІІ квартал 2019 року Україна втратила кілька позицій у рейтингу Індексу паспортів Henley&Partners і перемітилась з  40 на 44 місце. Про це свідчать дані оновленого рейтингу.

Наразі українці можуть безвізово відвідувати 126 країн, тоді як в І кварталі – 128.

Як зазначається, в останні місяці африканські республіки Джибуті і Бенін змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи після прибуття. У той час, як методологія Індексу паспортів зараховує візу після прибуття як безвізовий в'їзд, а електронну – ні.

Перше місце в Індексі як і раніше займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка три місяці тому також була на першій сходинці, втратила дві позиції і тепер займає друге місце разом з Німеччиною і Фінляндією (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).

В оновленому індексі паспортів Україна спустилась з 40 на 44 місце

Індекс паспортів компанії Henley & Partners представляє собою міжнародний рейтинг країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Індекс аналізує візові правила більше 200 країн і територій і ранжирує їх за кількістю країн безвізового в'їзду. Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн світу, в які її громадяни можуть в'їжджати без попереднього оформлення віз (без візи або з візою після прибуття). Індекс паспортів є першим в історії міжнародним рейтингом країн за свободу пересування громадян, що відображає міжнародні відносини і статус країн на світовій арені.

Нагадаємо: станом на березень український паспорт давав можливість відвідати без оформлення віз 128 країн світу. За останні 10 років Україна піднялася в рейтингу на 22 рядки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію