Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Громада подає в суд на владу столиці Індонезії за забруднене повітря

Громада подає в суд на владу столиці Індонезії за забруднене повітря

Місто входить у трійку найгірших за якістю повітря міст планети

Громада подає в суд на владу столиці Індонезії за забруднене повітря
фото Illya Varlamov

Більш як 30 індонезійських екологів, активістів і бізнесменів мають намір подати в суд Джакарти позов проти уряду країни, звинувативши його в бездіяльності щодо різкого погіршення якості повітря в столиці, передає The Guardian, на яке посилається Коммерсант.

Позов проти президента країни, міністрів з охорони навколишнього середовища та охорони здоров'я буде поданий вже у цьому місяці. «Ми сподіваємося, що позов змусить уряд змінити свою нинішню політику і вжити ефективних заходів, які б підвищили якість повітря, зараз політика в цій галузі не працює», – заявляють позивачі.

В індексі IQAirVisual, який оцінює забруднення повітря, Джакарта знаходиться в списку міст з найбруднішим повітрям у світі. В даний час столиця Індонезії займає в цьому індексі з 88 міст третє місце з показником забруднення 159 балів, поступаючись лише Ташкенту (160) і Делі (165). Для порівняння – норвезька столиця займає 87-е місце (один з найнижчих показників – 12 балів).

Екологи звинувачують в поганому повітрі столиці Індонезії велику кількість старих автомобілів, автобусів і мотоциклів на вулицях міста, нелегальні металургійні міні-заводи, застарілі вугільні ТЕС і поширену практику відкритого спалювання сміття в місті і його околицях. У свою чергу, уряд країни не погоджується зі звинуваченнями екологів, заявляючи, що рівень забруднення повітря в столиці є «середнім».

Нагадаємо, у Франції екологи подали до суду на уряд країни за бездіяльність в боротьбі зі змінами клімату.

Як повідомлялося, Індонезія перенесе столицю в інше місто за $32,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію