Китай скасує обмеження на іноземну власність у фінансовому секторі в 2020 році

Китай скасує обмеження на іноземну власність у фінансовому секторі в 2020 році

Раніше західні країни скаржилися, що Пекін блокує іноземний доступ до своїх фінансових ринків

Китай скасує обмеження на іноземну власність у фінансовому секторі в 2020 році
Шанхай
Фото pixabay.com

Китайський прем'єр-міністр Лі Кецян заявив у вівторок, що Китай припинить обмеження прав власності для іноземних інвесторів у своєму фінансовому секторі вже в 2020 році – на рік раніше, ніж планувалося, щоб показати світу, що Китай продовжує відкривати свої ринки, передає Reuters.

КНР також продовжить відкривати свій виробничий сектор, включаючи автомобільну промисловість, одночасно зменшуючи свій «негативний» список, який обмежує іноземні інвестиції в деяких галузях, повідомив Лі на Всесвітньому економічному форуму в китайському місті Далянь.

Сигнал Пекіна про те, що він прискорює темпи відкриття свого фінансового сектору, зʼявився після того, як нещодавно президенти Китаю та США домовилися відновити торгові переговори.

«Ми скасуємо обмеження на іноземну власність на цінні папери, ф'ючерси, страхування життя для іноземних інвесторів до 2020 року, на рік раніше, ніж за графіком у 2021 році», – сказав Лі.

«JPMorgan вітає будь-яке рішення, прийняте урядом Китаю, спрямоване на подальшу лібералізацію фінансового сектору», – сказав гендиректор JPMorgan China Марк Леунг.

Сполучені Штати та інші країни Заходу давно скаржилися на те, що Пекін блокує іноземний доступ до своїх швидкозростаючих фінансових ринків і не допускає рівних умов гри, коли допускаються багатонаціональні компанії.

Але в останні місяці Китай дозволив багатьом іноземним фінансовим установам або відкривати нові підприємства, або розширювати свою присутність за допомогою володіння контрольним пакетом акцій в спільних вітчизняних підприємствах через пайові інвестиційні фонди, страхові та брокерські компанії.

У неділю Китай скоротив число секторів, на які поширюються обмеження на іноземні інвестиції з 48 до 40.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію