Facebook у Німеччині оштрафували на 2 млн євро

Facebook у Німеччині оштрафували на 2 млн євро

Компанія не надала повний звіт по боротьбі з незаконними публікаціями

Facebook у Німеччині оштрафували на 2 млн євро
фото pixabay.com

Влада Німеччини оштрафувала компанію Facebook Ireland Limited на 2 млн євро, повідомляє у вівторок федеральне відомство юстиції Німеччини, на яке посилається Інтерфакс.

Штраф був накладений на компанію через те, що вона порушила своє зобов'язання щороку надавати звіт про розгляд скарг на незаконні публікації. Представлений звіт з липня 2018 року виявився неповним: у ньому відображені не всі скарги, крім того, він не дає повної і прозорої картини процесу обробки скарг.

Як зазначають ЗМІ, звіт Facebook за першу половину 2018 року не відображає фактичну кількість скарг на незаконний контент, який у Німеччині включає в себе антисемітські матеріали, що розпалюють ворожнечу відносно до груп людей за релігійною чи етнічною ознакою.

У звіті також зазначається неповна інформація про мовні навички та навчання персоналу, що займається обробкою скарг користувачів соціальної мережі.

Крім того, в заяві йдеться про те, що форма звернення для скарг користувачів на протизаконний контент «занадто захована» на сайті Facebook.

Рішення поки що не набуло законної сили, компанія має право його оскаржити.

Закон про заходи щодо соціальних мереж прийнятий у Німеччині 30 червня 2017 року. Він зобов'язує великі платформи, такі як Facebook або Twitter, видаляти протизаконний контент. До нього, згідно із законом, належать будь-які висловлювання, що розпалюють ворожнечу і ненависть.

Закон також зобов'язує соцмережі надавати раз на півроку «звіт про прозорість», у якому описувалася б робота із скаргами від користувачів на протизаконний контент. У звіті, представленому Facebook за першу половину 2018 року, зазначено, що за цей період до технічної служби соцмережі надійшло 886 скарг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію