КМДА закликає Мінекономрозвитку не затягувати передачу Гостинного двору у комунальну власність

КМДА закликає Мінекономрозвитку не затягувати передачу Гостинного двору у комунальну власність

Адже нормативних підстав для відмови в передічі Гостинного двору киянам немає

КМДА закликає Мінекономрозвитку не затягувати передачу Гостинного двору у комунальну власність
Фото: УНІАН

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації закликає Міністерство економічного розвитку і торгівлі припинити затягування передачі будівлі Гостинного двору у комунальну власність. Про це, як повідомляє прес-служба КМДА сказав директор департаменту Олександр Никоряк, передає Mind.

«Фонд держмайна погодив проект розпорядження Кабміну ще 15.03.2019, Мінфін – 18.04.2019. Вважаю, що нормативних підстав відмови у погодженні передачі будівлі Гостинного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва з боку Мінекономрозвитку немає, проте є умисне гальмування цього процесу», – вважає Никоряк.

На сьогоднішній день в результаты «епопеї» з передачею Гостиного двору у комунальну власність, яка триває вже кілька років, «підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів щодо передачі пам’ятки місту. Проект розпорядження погоджений Мінфіном, Фондом держмайна, справа лишалася тільки за Мінекономрозвитку. І що ми маємо наразі, Мінекономрозвитку безпідставно гальмує цей процес».

Він нагадав, що ще в 2017 році Київрада надала згоду на безоплатне прийняття пам’ятки у комунальну власність для подальшої її реставрації та запобіганню знищенню пам’ятки, а  КМДА взяло на себе всі організаційні питання щодо перемовин із Фондом держмайна та всіма іншими сторонами.

Він повідомив, що в останньому листі  від 24 травня 2019 року Мінекономрозвитку вказало  на  відсутність згоди органу охорони культурної спадщини на передачу зазначеного об’єкту та на відсутність в рішенні Київради про надання згоди на прийняття Гостинного двору до комунальної власності інформації про цільове використання об’єкту. Також Мінекономрозвитку вказало на відсутність у техніко-економічному обґрунтуванні (ТЕО) обсягів фінансування на утримання, добудову, реставрацію, реконструкцію, технічне переоснащення тощо.

При тому у департаменті охорони культурної спадщини КМДА підкреслили, що власне безпосередньо орган охорони культурної спадщини – КМДА, і звертається, вже вкотре, до зазначених інституцій, а згода на прийняття будівлі до комунальної власності прийняте ще 28 листопада 2017 року Київрадою.

Також у КМДА вважають, що «задля визначення обсягів фінансування, на що вказує Мінекономіки, необхідно зробити обстеження будівлі та розробити проект».  Відповідні роботи потребують фінансування з міського бюджету, що можливе виключно після того, як будівля набуде статусу власності територіальної громади міста Києва.

Як раніше повідомляв Mind, Фонд державного майна став власником Гостинного двору 21 січня цього року.

Також нагадаємо що приміщення Гостинного двору розташовано в історичному центрі столиці, на Подолі,  має площу 12 752 кв. м.

Варто додати що у 2011 році колегіальним рішенням Кабінету міністрів під керівництвом прем’єр-міністра Миколи Азарова було ухвалено постанову, згідно з якою будівля Гостинного двору» була виключена зі списку пам’ятників архітектури. Проте з часом, у 2015 році суд визнав цю постанову незаконною та не чинною.

Гостинний двір – торгівельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло