Захворіло у світі
1,216,422 особи
Померло у світі
65,711 осіб
Вилікувалось у світі
252,478 осіб
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Saudi Aramco відновила підготовку до IPO

Saudi Aramco відновила підготовку до IPO

Вперше про плани уряду провести IPO компанії було оголошено в 2016 році, однак з того часу дата розміщення кілька разів відкладалася

Saudi Aramco відновила підготовку до IPO
фото www.flickr.com/photos/gotcredit

Саудівська Аравія знову почала підготовку до первинного розміщення акцій (IPO) найбільшої нафтової і найприбутковішої компанії в світі – Saudi Aramco. Про це повідомляє Аljazeera.

Зазначається, що представники нафтової компанії нещодавно провели переговори з групою інвестбанків про їх потенційну роль в ІРО. Детальна робота щодо ІРО може прискоритись наприкінці цього року, говорять джерела.

Утім, як пише видання, відновлений план Saudi Aramco може зіткнутись із низкою перешкод. Зокрема, мова йде про залучення в ході розміщення $2 трлн, про які раніше заявляв кронпринц Саудівської Аравії Мухаммед без Салман. На попит на акції може вплинути зниження цін на нафту та сумніви серед інституційних інвесторів щодо вкладень в компанії, які сприяють змінам клімату.

Як повідомлялось, пропрацювавши з банками понад два роки, Saudi Aramco офіційно відклала ІРО минулого року і замість цього вирішила купити долю в місцевому хімічному гіганті Saudi Basic Industries Corp (SABIC) за $69 млрд. Для фінансування цієї угоди було випущено облігацій на суму $50 млрд. Організацією їх розміщення займались JPMorgan, Morgan Stanley, Citi и HSBC.

Про плани уряду провести IPO Saudi Aramco вперше було оголошено в 2016 році в рамках стратегії Vision 2030. Однак з того часу дата розміщення кілька разів відкладалася, а влітку з'явилися чутки, що IPO взагалі може не відбутися.

Після офіційного скасування первинного розміщення акції,  принц Мухаммед бін Салман заявив, що ІРО Saudi Aramco відбудеться наприкінці 2020 або на початку 2021 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію