Новим главою Європарламенту обрали італійського політика Давида Сассолі

Новим главою Європарламенту обрали італійського політика Давида Сассолі

Він стане наступником італійця Антоніо Таяні

Новим главою Європарламенту обрали італійського політика Давида Сассолі
Давид Сассолі
фото twitter.com/DavidSassoli

Парламент Європейського Союзу очолить італійський політик Давид Сассолі. Його кандидатуру підтримали під час другого раунду голосування в Страсбурзі в середу, 3 липня, 345 членів нового складу Європарламенту. Таким чином Сассолі стане наступником італійця Антоніо Таяні. Про це повідомляє DW.

Кандидатуру 63-річного соціал-демократа, колишнього тележурналіста Сассолі підтримали, зокрема, члени консервативної Європейської народної партії, яка за підсумками виборів до Європарламенту в кінці травня отримала найбільше мандатів. Крім Сассолі, на пост глави Європарламенту також претендували Ска Келлер з німецької партії «зелених», Сіра Рего з іспанської коаліції лівих політичних партій «Об'єднані ліві» і чеська консерватор Ян Захраділ.

Напередодні глави держав і урядів країн ЄС (Європейська Рада) офіційно висунули міністра оборони Німеччини Урсулу фон дер Ляйєн на пост голови ЄК За це рішення проголосували 27 учасників саміту – все, крім канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка утрималася. На думку Меркель, кандидатура фон дер Ляйен не знайшла підтримки Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), коаліційного партнера ХДС, який раніше очолювала Меркель.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло