Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Підготовка України до припинення «Газпромом» транзиту газу з 2020 року під загрозою

Підготовка України до припинення «Газпромом» транзиту газу з 2020 року під загрозою

Позиція «Нафтогазу» залишається незмінною: компанія продовжує боротися за збереження транзиту російського газу після 2019 року

Підготовка України до припинення «Газпромом» транзиту газу з 2020 року під загрозою
Фото: УНІАН

Підготовка до повного припинення транзиту російського газу з початку 2020 року опинилася під загрозою через приголомшливе падіння власного видобутку газу, зокрема в підконтрольній «Нафтогазу» компанії «Укргазвидобування». Про це заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

«Якщо порівняти середньодобовий видобуток, якого було досягнуто в грудні 2018 року, з даними за червень 2019 року, то падіння добового видобутку газу в «Укргазвидобування» вже становить 9,2%. Перші дні липня показують ще більш загрозливі тенденції», – написав він.

Компанія змушена очікувати припинення транзиту через Україну не тільки в l кварталі 2020 року, але і загалом після завершення 2019 року.

Нафтогаз не змінював своєї позиції щодо тристоронніх переговорів на політичному рівні стосовно транзиту газу через...

Опубликовано Юрий Витренко Четверг, 4 июля 2019 г.

Позиція «Нафтогазу» залишається незмінною: компанія продовжує боротися за збереження транзиту російського газу після 2019 року, для цього їй знадобиться допомога міжнародних партнерів, зокрема залучення Європейської комісії до переговорів щодо транзиту з «Газпромом».

«Ми вітали і продовжуємо вітати участь Європейської комісії та українського уряду у цих переговорах, і не вважаємо, що ця проблема не може бути вирішена виключно на рівні відносин між «Газпромом» і «Нафтогазом», оскільки давно стало очевидним, що позиція «Газпрому» щодо припинення транзиту через Україну обумовлена саме політичними чинниками, а не економічними», – наголосив виконавчий директор НАК.

За його словами, «Нафтогаз» також має зберегти можливість отримати справедливу компенсацію за втрату транзиту через Стокгольмський арбітраж, над чим наразі працює.

Раніше повідомлялося, що за законодавством ЄС «Нафтогаз» до кінця 2019 року не зможе підписати новий контракт на транзит газу з «Газпромом». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію