Засекречені документи з лабораторії, яка займалася справою Скрипалів, знайшли у сміттєвому баку – ЗМІ

Засекречені документи з лабораторії, яка займалася справою Скрипалів, знайшли у сміттєвому баку – ЗМІ

Міноборони Британії розпочало розслідування обставин інциденту

Засекречені документи з лабораторії, яка займалася справою Скрипалів, знайшли у сміттєвому баку – ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/michaelmthielen

Міністерство оборони Великобританії розпочало розслідування обставин потрапляння секретних документів з військової лабораторії «Портон-Даун» у сміттєвий бак на автостоянці. Про це повідомляє Daily Star.

Серед сміття було знайдено тисячі сторінок з особистими даними, інформацією про обладнання охоронців, паролі до комп’ютерних систем лабораторії та іншими даними. Знайдені документи, як повідомляється, містять дані з різних періодів – з 1980-х по 2017 рік.

Як раз саме у цьому центрі експерти вивчали отруту «Новічок», нервово-паралітичну речовину, якою було отруєно Сергія Скрипаля та його доньку Юлія в англійському Солсбері.

Враховуючи рівень засекреченості інформації, прибиральники, які й знайшли документи, вирішили передати їх в поліцію, після чого і розпочалось розслідування.

Експерти з питань розвідки назвали цей інцидент «мрією терориста», також за їхніми словами, у випадку потрапляння цих документів до рук ворогів Британії, це могло б закінчитись катастрофою.

«Це 100%-во могло  закінчитись катастрофічно. Хтось не зробив свою роботу. Те,що могло відбутись, наваго гірше, ніж те, що відбулось», – сказав один екс-офіцер поліції, якій працював з лабораторією.

За даними британських правоохоронців, Скрипаля та його доньку отруїли «Новічком» – хімічною зброєю, розробленою в СРСР. Доставили речовину до Великобританії співробітники ГРУ з паспортами на ім'я «Олександра Петрова» і «Руслана Боширова».

Пізніше також стало про третього учасника нападу. Ним виявився офіцер Денис Сергеєв, який прибув до Лондону під псевдонімом «Сергій Федотов».

Місцезнаходження постраждалих батька і доньки Лондон ретельно приховує. За останньою інформацією, стан здоров’я Сергія Скрипаля погіршився.

Серед постраждалих від дії «Новічка» виявилася також сімейна пара Дон Стерджес і Чарльз Роулі з сусіднього міста Еймсбері. У червні вони знайшли флакон з-під парфумів, де були залишки речовини. Через півтора тижні Стерджес померла, Роулі виписали з лікарні. Поліція Британії стверджувала, що «Новічка» у флаконі, який знайшли Стерджес і Роулі, вистачило б для отруєння кількох тисяч чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію