Устенко: У зниженні перспективи банківської системи України немає нічого поганого

Устенко: У зниженні перспективи банківської системи України немає нічого поганого

І зростання споживчого кредитування не було різким

Этот материал также доступен на русском языке
Устенко: У зниженні перспективи банківської системи України немає нічого поганого

У зниженні перспективи української банківської системи, про що повідомили експерти агенства Moody’s  з «позитивної» до «стабільної», немає нічого поганого. Таку думку в коментарі кореспонденту Mind висловив экономічний эксперт Олег Устенко.

«Нічого поганого в цьому розкладі немає, тому що змінився не прогноз, а аутлук. Позиція залишилась тою самою. Той рейтинг, який був, він так і лишився, змінилася просто перспектива. Вона раніше була «позитивна», а зараз вона «стабільна». Але і позитивна, і стабільна, це, в цілому, гарна позиція. Проблема для України в тому, що рейтинг поганий», – зазначив Устенко, коментуючи зміни прогнозу Moody’s.

Також він наголосив, що ризики, які існують у банківському секторі, пов’язані з наявністю неякісних активів, «але вони у нашій економіці існують ще ледь не з 2009 року, коли їх обсяг перевищував позначку у 40% у кризовий період часу».

За його словами, дивуватися зниженню якості банківських активів на фоні девальвації не доводиться, адже це природно.

«У кризу 2008-2009 років був період відносного затишшя, але потім у 2014-2015 роках відбувалось покращення банківського портфеля, тож це об’єктивний процес», – зазначив експерт і додав, що їх наявність  – зовсім «не новина для тих, хто вкладає в український ринок і для самих учасників ринку».

Також експерт прокоментував  попередження Moody’s про те, що подальше різке зростання споживчих кредитів може негативно вплинути на якість банківських активів за уповільнених темпів  економічного зростання.

«Збільшення кредитування не було різким. Більше того, я  вважаю, що кредитування зараз знаходиться у затисненій формі і свідченням цього є висока облікова ставка Національного банку України… Якщо ви подивитеся на обсяги банківського кредитування, ви там не побачите такої вже великої позитивної динаміки, тим більше у споживчому кредитуванню. Це не ситуація 2005-2006-2007 років, коли споживче  кредитування збільшилось в середньому на 70% на рік. Ні, нам далеко від ситуації, коли с стані  в «буму» споживче кредитування. Я тут такого ризику не бачу», – зазначив Устенко.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Moody’s погіршило прогноз розвитку української банківської системи

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло